Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Pragnę z serca podziękować wszystkim drogim parafianom i sympatykom, którzy okazali mi życzliwość w ramach plebiscytu na Proboszcza Roku. Za tę życzliwość, zaangażowanie i wsparcie duchowe tak wielu dziękuję Panu Bogu, a Wam, Kochani, Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny a jednocześnie ostatni dzień Roku Pańskiego 2017. Na dziękczynne nabożeństwo na zakończenie roku zapraszam na godzinę 18.30.
 3. Jutro, w Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 4. We wtorek zapraszam na nabożeństwo do św. Michała Archanioła na godz. 19.15, a w czwartek o tej samej porze - na nabożeństwo do św. Gemmy.
 5. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Jak zwykle o godz. 19.15 Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, po której zapraszam do Domu Parafialnego na projekcję słynnego już filmu Grzegorza Brauna "Luter i rewolucja protestancka".
 6. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Poświęcenie kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św. Z racji pierwszej soboty miesiąca, Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata zostanie odprawiona o godz. 11.00.
 7. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 7.30 spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca. Tego dnia Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie zbierać ofiary na działalność mediów katolickich w Polsce.
 8. W zakrystii można odbierać książeczki dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Poświęcenie książeczek odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli - podczas Mszy św. o godz. 12.15.
 9. Przypominam, że do końca stycznia biuro parafialne czynne będzie tylko przed południem, tj. od 10.00 do 12.00.
 10. Od stycznia począwszy, w soboty rano będzie odprawiana tylko jedna Msza św. o godz. 8.00. Zmiana ta spowodowana jest niedostateczną ilością kapłanów przy często nadmiernej ilości sobotnich Mszy św. Państwa, którzy mają zapisane intencje na godz. 7.30 lub 8.30 prosimy o kontakt.
 11. Odezwa Księdza Biskupa Jana Tyrawy

Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zapraszam mieszkańców Bydgoszczy oraz innych miejscowości naszej diecezji do udziału w V Bydgoskim Orszaku Trzech Króli. Bardzo się cieszę, że wraz z 600 miejscowościami w Polsce i kilkunastoma na świecie możemy w ten piękny i radosny sposób przeżywać Święto Objawienia Pańskiego.

6 stycznia 2018 r. Kacper, Melchior i Baltazar także w Bydgoszczy podążą za gwiazdą na spotkanie ze Świętą Rodziną. Towarzyszyć im będą kolorowe orszaki złożone z żołnierzy i dworzan. Przemarsz zakończy się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. W tym roku Orszak rozpoczniemy Mszą Świętą w kościele pw. Św. A. Boboli o godz. 11.00. Orszak wyruszy o godz. 12.15 z Placu Kościeleckich i przejdzie ulicami: Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do Hali Widowiskowo-Sportowej „Łuczniczka”.

Zachęcam  wszystkich, szczególnie dzieci, do przygotowania różnego rodzaju strojów i wcielenia się w role odpowiadające opisom ewangelicznym i ludowej tradycji: aniołów, dwórek, rycerzy i pastuszków. W stajence dzieci będą mogły złożyć rysunki z darami, które chciałyby ofiarować Nowonarodzonemu Jezusowi. Jako dary dla Dzieciątka można przynieść także słodycze, które zostaną przekazane ubogim rodzinom.

Zapraszam także na drugi już w naszej diecezji koncert „Betlejem w Bydgoszczy”, który odbędzie się 7 stycznia w niedzielę o godz. 18.00 także w Hali Łuczniczka. Jestem przekonany, że to kolędowe spotkanie z muzyką w wykonaniu wielu wybitnych artystów, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela.

 

Na owocne przeżywanie czasu Bożego Narodzenia i Uroczystości

Objawienia Pańskiego oraz na cały Nowy Rok 2018 z serca błogosławię.

 

+ Jan Tyrawa

 

 Biskup Bydgoski

 1. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 2. Plan odwiedzin duszpasterskich na najbliższe dni:

        2 I (wtorek)   

- ul. Sowińskiego 1 – 10;

- ul. Sowińskiego 12 – 22b;

        3 I (środa)     

- ul. Sowińskiego 24 – 32, ul. Zygmunta Augusta 26 – 40;                       

- ul. Zygmunta Augusta 4 – 22;

       4 I (czwartek) 

- ul. Śniadeckich 13 – 31 oraz 52;

- ul. Śniadeckich 20 – 50;

      5 I (piątek)   

- ul. Śniadeckich 33 – 53;

- ul. Śniadeckich 55 – 63;

      Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 15.30, a w soboty o 14.00. Z racji kolędy do końca stycznia, od poniedziałku do piątku, nie ma Mszy św. o godz. 18.30.

 1. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Emilia Pawlak

† Zofia Ceremus

† Andrzej Niemczewski

† Władysław Sarnowski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.12.28 18:01, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka