Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

Niedziela Świętej Rodziny

1. Przypominam, że w styczniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. po południu: o 17.15, a następnie nabożeństwo o godz. 18.00. W sobotę normalnie: wieczorna Msza św. o godz. 18.30. Ze względu na kolędę biuro parafialne do końca stycznia od poniedziałku do soboty będzie czynne tylko przed południem od 10.00 do 12.00.

2. Plan kolędy na najbliższe dni jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Kolęda w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00. Ofiary składane z okazji kolędy będą przeznaczone na dokończenie remontu organów.

3. Nabożeństwo na zakończenie starego roku we wtorek o godz. 18.00.

4. W środę 1 stycznia – w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Przypominam, że tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

5. Msza św. w 75. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego zostanie odprawiona w naszym kościele (po łacinie) w czwartek 2 stycznia o godz. 18.30.

6. Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce (po polsku) w piątek 3 stycznia, również o godz. 18.30. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe lektorów.

7. Spowiedź dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca od godz. 15.00 do 16.30.

8. W pierwszą sobotę miesiąca udamy się do chorych i osób starszych z posługą sakramentalną.

9. Zachęcam do włączenia się w przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II poprzez nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. W ramach tej modlitwy w I sobotę miesiąca o godz. 8.00 zostanie odmówiony różaniec święty, a następnie tradycyjnie o 8.30 odbędzie się Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Szczegóły na plakacie.

10. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się tydzień później niż zwykle - w ramach opłatka wspólnot działających przy Parafii. Spotkanie to (dla wspólnot działających przy naszej parafii) odbędzie się w niedzielę 12 stycznia o godz. 15.30 w restauracji "Tom-Mar" przy Placu Piastowskim 17.

11. W przyszłą niedzielę – 5 stycznia – Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Bydgoski Koncert Noworoczno-Dobroczynny zorganizowany z okazji 10-lecia naszej diecezji. Będzie miał on miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka o godz. 18.00. Biletami wstępu są cegiełki w cenie 30 zł., które można nabywać w zakrystii. Szczegóły na plakacie.

12. W Uroczystość Trzech Króli zapraszam dzieci do śpiewania kolęd przy żłóbku po południu o godz. 16.30. Proszę, aby dzieci przyniosły do piątku 3 stycznia wypełnione karty z rorat.

13. Jest jeszcze do nabycia świąteczny numer Przewodnika Katolickiego. W najnowszym wydaniu m.in.: O Bożym Narodzeniu w Watykanie, wywiad z założycielem Arki Noego; O cudzie Eucharystycznym w Sokółce; O malarstwie historycznym Jana Matejki; O satyrze w czasach PRL-u; Kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecie w mijającym roku. Przewodnik zawiera płytę z kolędami w wykonaniu Arki Noego. Jego cena wynosi 6,90 zł.

14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego wejścia w Rok Pański 2014.

15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Maria Karwacka

† Bogumiła Późniak

† Franciszek Urbaniak

† Krystyna Tyma

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.12.28 13:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka