Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. obrzęd błogosławieństwa palm. Komunia św. dla wszystkich, którzy uczestniczyli we Mszy św. za pośrednictwem mediów udzielana będzie w naszym kościele godzinę po rozpoczęciu każdej Mszy św. czyli o godz. 8.30, 10.00, ok. 11.45, 13.15 i 21.00. Tych, którzy nie mogą przyjąć Ciała Chrystusa w świątyni zachęcamy do przyjęcia Komunii św. duchowej.
 2. Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej przeżywać będziemy w łączności z dzisiejszym nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 16.00. Po nabożeństwie będzie można nabyć płytę z Misterium za dobrowolną ofiarę, przeznaczoną na pokrycie kosztów organizacyjnych.
 3. Spowiedź św. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od godz. 17.00 i w Wielki Piątek od 10.30 do 12.00 oraz po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku, z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
 4. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej odprawiona zostanie o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do Ciemnicy i trwać będzie adoracja do godz. 24.00.
 5. W Wielki Piątek o godz. 9.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Służbę Liturgiczną. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. a o godz. 18.00 sprawowana będzie Liturgia Męki Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do Grobu Pańskiego. Całonocna adoracja rozpocznie się odśpiewaniem III części Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy do wykorzystania tej wyjątkowej okazji i trwania przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii na określone godziny adoracji. Jutro na stronie internetowej oraz w gablotach podany zostanie szczegółowy plan adoracji. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie.
 6. W Wielką Sobotę trwać będzie adoracja w Grobie Pańskim do godz. 15.00 – zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Będzie także możliwość adoracji Krzyża – bez bezpośredniego kontaktu (skłon, przyklęknięcie). Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 10.00, do godz. 14.30, co pół godziny – przed kościołem. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 – przynosimy świece.
 7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego.
 8. Od dzisiaj liturgia w naszym kościele odbywa się zgodnie z najnowszymi wytycznymi Sanitarnymi oraz zaleceniami Episkopatu Polski. W naszym kościele może przebywać 55 osób. Bardzo prosimy o wykorzystanie transmisji liturgii z naszego kościoła w internecie przez stronę naszej Parafii. (www.nspj.bydgoszcz.pl.). Prosimy także, w duchu solidarności z naszymi siostrami i braćmi o objawienie chrześcijańskiej miłości i autentycznej troski o siebie nawzajem. Niech nikt, przez naszą pychę i nieodpowiedzialność, nie doświadczy cierpienia, choroby a nawet śmierci. Niech wszyscy gromadzący się przy Sercu Pana Jezusa objawią swoje miłujące serca.
 9. W Wielkim Tygodniu i w aktualnej sytuacji epidemicznej biuro parafialne oraz cmentarne będą czynne od poniedziałku do środy od 10.00 do 11.00.
 10. Zakończyliśmy w naszej parafii akcję “Serce dla potrzebujących”. Ze złożonych darów przygotowaliśmy 80 paczek, które już dostarczone zostały do najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dary i ofiary składane na ten cel.
 11. Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Istnieje możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na zespół Caritas, działający w naszej parafii. Szczegóły na wyłożonych przy wyjściu z kościoła oświadczeniach, które będą musiały wrócić do parafii, aby na ich podstawie nasz zespół Caritas mógł otrzymać kwotę przekazanego podatku. Proponujemy także bezpłatną pomoc w rozliczaniu PITów, które prosimy dostarczać do biura parafialnego.
 13. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na kwiecień.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Kacper Bazyluk lat 19;

† Kazimierz Strzesak lat 77;

† Krystyna Konieczka lat 91.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.03.27 17:49, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka