Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. obrzęd błogosławieństwa palm. Komunia św. dla wszystkich, którzy uczestniczyli we Mszy św. za pośrednictwem mediów udzielana będzie w naszym kościele godzinę po rozpoczęciu każdej Mszy św. czyli o godz. 8.30, 10.30, 12.00, 13.15 i 21.00. Tych, którzy nie mogą przyjąć Ciała Chrystusa w świątyni zachęcamy do przyjęcia Komunii św. duchowej ze specjalną modlitwą, której treść znajduje się na naszej stronie.
 2. Tegoroczne, nadzwyczajne Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci można przeżyć w formie wirtualnej za pośrednictwem strony internetowej (www.misterium.bydgoszcz.pl) oraz facebooka – dzisiaj o godz. 16.00 i 20.00.
 3. Spowiedź św. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od 16.30 do 17.30 i w Wielki Piątek od 10.30 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa
 4. Istnieje możliwość wzięcia udziału w rekolekcjach wielkopostnych na antenie Polskiego Radia PiK od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godz. 17.00.
 5. Liturgia Triduum Paschalnego w tym roku odbędzie się bez udziału wiernych – będzie możliwość uczestnictwa w liturgii za pośrednictwem transmisji internetowej, zarówno na naszej stronie oraz na facebooku.
  - Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18.00. Po liturgii Najświętszy Sakrament pozostanie w Tabernakulum.

- W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, po liturgii odśwpiewamy III cześć Gorzkich Żali i do godz. 24.00 adorować będziemy Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do wyeksponowania Krzyża w naszych domach, oddania mu czci i żarliwej modlitwy do sobotniego wieczoru.

- Wielka Sobota – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godz. 18.00 z możliwością adoracji krzyża bez bezpośredniego kontaktu (skłon). Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 będzie także transmitowana przez Polskie Radio PiK.

 1. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę rozpocznie się modlitwą w kościele o godz. 12.00 transmitowaną przez internet, następnie kapłan przejedzie ulicami naszej parafii błogosławiąc pokarmy. Trasa przejazdu zostanie zamieszczona na stronie internetowej. Prosimy aby stanąć z koszyczkami w oknach swoich mieszkań, w drzwiach lub bramach wejściowych, z bezwzględnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Obrzęd błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym dostępny jest także na naszej stronie internetowej.
 2. Na naszej stronie internetowej dostępne są także teksty domowej celebracji Wielkiego Tygodnia.
 3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego.
 4. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30, a Droga Krzyżowa, przygotowana przez służbę liturgiczną, w Wielki Piątek o godz. 9.30
 5. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy włącznie trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy wspólnie Anioł Pański w południe, a o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 
 6. Przypominamy, że biura cmentarne i parafialne (tylko w sprawach nagłych
  i koniecznych) czynne są od poniedziałku do środy od godz. 10.00 do 11.00.
 7. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 8. Po raz kolejny apelujemy by z troski o zdrowie swoje i innych pozostać w domach, wykorzystując ten czas na jak najlepsze przeżycie Wielkiego Tygodnia, w którym Chrystus zaprasza nas do nawrócenia i uporządkowania swojego życia jak i relacji małżeńskich, rodzinnych oraz międzyludzkich. Z wielką wdzięcznością za ofiarną służbę, polecajmy modlitwie, wszystkich, którzy w tym trudnym czasie pomagają nam bezpiecznie i możliwie normalnie żyć – służbie zdrowia, organom administracji państwowej i samorządowej, wszelkim służbom publicznym, pracującym zawodowo oraz wolontariuszom.
 9. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 10.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Ryszard Borowski

† Antoni Waszkiewicz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.04.04 17:25, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka