Dziś jest 21 października A.D. 2019 - Poniedziałek XXIX tygodnia Okresu Zwykłego
 

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. obrzęd poświęcenia palm. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu w sprawach cmentarnych będzie czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem od 10.00 do 12.00. Biuro księdza będzie czynne tylko w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę i Wielki Piątek od 10.00 do 12.00.
 3. Spowiedź św. w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 16.00 do 18.00.
 4. W Wielki Czwartek Msza św. Krzyżma sprawowana jest w katedrze przez Biskupa i wszystkich kapłanów naszej diecezji. W naszym kościele uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.
 5. W Wielki Piątek droga krzyżowa o 9.00. Dla osób, które nie mogły przystąpić w poprzednie dni do sakramentu możliwość spowiedzi św. od godz. 15.00 do 17.00. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca przeznaczona będzie na Grób Pański w Jerozolimie.
 6. W Wielką Sobotę święcenie potraw od godz. 12.00 do 16.00, co pół godziny. Wigilia Paschalna o godz. 20.00 (przynosimy świece). Procesja rezurekcyjna w Noc Zmartwychwstania po Liturgii Paschalnej.
 7. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego.
 8. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcam do ofiarności.
 9. Rodziny pragnące przyjąć w swoich domach pielgrzymujący wizerunek Matki Bożej Pięknej Miłości w ramach tzw. małej peregrynacji mogą zgłaszać się w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 10. Diecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy i Przedsiębiorców zaprasza na rekolekcje w parafii pw. św. Józefa przy ul. Bełzy 11, które odbędą się w dniach od 29 kwietnia – 1 maja o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 11. Wyższe Seminarium Diecezji Bydgoskiej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów na XXV Weekendowe spotkanie młodzieży męskiej w dniach od 26 – 27 kwietnia.
 12. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”. W tym ostatnim szczególnie gorąco polecam zapoznanie się  z Męką Pańską według Całunu Turyńskiego.
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę głębokiego przeżycia tajemnicy Męki Pańskiej i Zmartwychwstania.
 14. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Genowefa Dudzińska

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.04.12 20:28, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka