Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. obrzęd poświęcenia palm. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu w sprawach cmentarnych będzie czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem od 10.00 do 12.00. Biuro księdza będzie czynne tylko w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę i Wielki Piątek od 10.00 do 12.00.
 3. Spowiedź św. w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 16.00 do 18.00.
 4. W Wielki Czwartek Msza św. Krzyżma sprawowana jest w katedrze przez Biskupa i wszystkich kapłanów naszej diecezji. W naszym kościele uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.
 5. W Wielki Piątek droga krzyżowa o 9.00. Dla osób, które nie mogły przystąpić w poprzednie dni do sakramentu możliwość spowiedzi św. od godz. 15.00 do 17.00. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca przeznaczona będzie na Grób Pański w Jerozolimie.
 6. W Wielką Sobotę święcenie potraw od godz. 12.00 do 16.00, co pół godziny. Wigilia Paschalna o godz. 20.00 (przynosimy świece). Procesja rezurekcyjna w Noc Zmartwychwstania po Liturgii Paschalnej.
 7. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego.
 8. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcam do ofiarności.
 9. Rodziny pragnące przyjąć w swoich domach pielgrzymujący wizerunek Matki Bożej Pięknej Miłości w ramach tzw. małej peregrynacji mogą zgłaszać się w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 10. Diecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy i Przedsiębiorców zaprasza na rekolekcje w parafii pw. św. Józefa przy ul. Bełzy 11, które odbędą się w dniach od 29 kwietnia – 1 maja o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 11. Wyższe Seminarium Diecezji Bydgoskiej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów na XXV Weekendowe spotkanie młodzieży męskiej w dniach od 26 – 27 kwietnia.
 12. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”. W tym ostatnim szczególnie gorąco polecam zapoznanie się  z Męką Pańską według Całunu Turyńskiego.
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę głębokiego przeżycia tajemnicy Męki Pańskiej i Zmartwychwstania.
 14. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Genowefa Dudzińska

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.04.12 20:28, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka