Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

Niedziela Palmowa rok A

1. Dzisiaj tradycyjnie zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu w sprawach cmentarnych będzie czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem od 10.00 do 12.00. Biuro księdza będzie czynne tylko w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę i Wielki Piątek od 10.00 do 12.00.

3. Do sakramentu pokuty w Wielkim Tygodniu można przystąpić dodatkowo od poniedziałku do środy od godz. 16.00 do 18.30, a także w piątek od 15.00 do 17.00. Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę.

4. W Wielki Czwartek Msza św. ranna – Krzyżma sprawowana jest w katedrze przez Biskupa i wszystkich kapłanów naszej diecezji. Komunia św. dla tych, którzy nie mogą tego dnia uczestniczyć w liturgii będzie udzielona w naszym kościele o godz. 8.00. Wieczorem uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

5. W Wielki Piątek "ciemna jutrznia" o godz. 6.00, a droga krzyżowa o 9.00. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. W czasie adoracji jest ostatnia okazja do spowiedzi świętej przed świętami - "noc konfesjonałów" od godz. 21.00-23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

6. W Wielką Sobotę "ciemna jutrznia" o godz. 6.00. Święcenie potraw od godz. 12.00 do 16.00 co pół godziny. Wigilia Paschalna o godz. 20.00 (przynosimy świece). Procesja w noc Zmartwychwstania po Liturgii Paschalnej.

7. Terminy spotkań z młodzieżą klas II gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.

8. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza przy ul. Hetmańskiej 34 informuje, że do 16 kwietnia br. trwa nabór dzieci z rocznika 2009 i drugiej połowy 2008 do oddziału przedszkolnego, a do 25 kwietnia trwa rekrutacja uczniów klas III do klasy IV sportowej o profilu kajakarstwo w roku szkolnym 2014/2015. Szczegóły na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.

9. Koło Misyjne działające w naszej parafii prosi o przynoszenie fantów na loterię misyjną. Na potrzeby misji można dalej przynosić również stare telefony komórkowe, ładowarki oraz znaczki pocztowe.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: W obronie krzyża - rocznica wydarzeń sprzed 30 lat, Rzym przed kanonizacją, Najważniejszy tydzień w roku – jak najlepiej przeżyć Wielki Tydzień, Symbolika polskiej święconki, Żywe słowo Boga – o corocznym misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej, a dla rodziców artykuł: Zmartwione dziecko.

11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Krzysztof Chmiel

† Tadeusz Piotrowski

† Irena Pobóg-Grabowska

† Tadeusz Giera

† Marianna Borowiecka

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.04.12 11:37, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka