Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Trwa w naszej parafii peregrynacja kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości, który czczony jest w naszej bydgoskiej Katedrze. Rodziny, które pragną przyjąć pielgrzymujący obraz nadal zachęcam do zgłaszania się w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  2. W środę rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe codziennie, o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.30.
  3. W czwartek zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Gemmy na godz. 19.15.
  4. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tego dnia będą odprawione według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post. Tradycyjna, pierwszopiątkowa Msza św. w intencji Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce zostanie odprawiona o godz. 14.00. Tego dnia wolontariusze z Fundacji "Niezłomni" przeprowadzać będą przed kościołem kwestę na ekshumację zwłok Żołnierzy Wyklętych. Natomiast spotkanie z gościem specjalnym, którym będzie toruński historyk - pan prof. Wojciech Polak, odbędzie się tym razem w trzeci piątek miesiąca, czyli 17 maja, o zwyczajnej porze, to znaczy po wieczornej Mszy św. Tematem wykładu będzie Unia Lubelska A.D. 1569.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z komunią św.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca, a Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestować będzie na potrzeby tegoż radia. Natomiast na utrzymanie Hospicjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki - jak co roku - zbierać będą wolontariusze.
  7. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz  naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Maria Łamek

† Bronisław Małecki

† Janusz Baumgardt

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.04.27 08:41, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka