Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

IX Niedziela Zwykła C

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Również dzisiaj zbiórka ofiar do skarbon na dzieła Radia Maryja.

2. Z inicjatywy papieża Franciszka dzisiaj na całym świecie odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o godzinie 17.00 także w naszym kościele. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są papieskie intencje tego nabożeństwa. Adorację tę połączymy z nabożeństwem czerwcowym i procesją w oktawie Bożego Ciała. Z tej racji nie będzie już nabożeństwa przed Mszą św. o godz. 20.00.

3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną.

4. Przypominam, że od dzisiejszej niedzieli aż do końca sierpnia Msza św. wieczorna będzie o godz. 20.00.

5. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30, a w piątek od godz. 16.00.

6. W najbliższy piątek nasza parafia obchodzi uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku będzie ona miała szczególny charakter z racji stulecia naszej parafii. Do południa Msze św. o godz. 7.30 i o 11.00. Msza św. o godz. 11.00  z nabożeństwem czerwcowym i procesją. Tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. porannej do godz. 11.00. Uroczysta Msza św. odpustowa rozpocznie się o godzinie 18.00 i sprawowana będzie przez o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja. Będzie ona transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. O miłości Serca Jezusowego, Czy grozi nam antypostęp ludzkości?

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Bożena Walkowska

† Wiesław Czyż

† Jan Kleydziński

† Ewa Burhardt

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.06.01 16:05, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka