Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

IV Niedziela Zwykła

 1. We wtorek, 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej, które w polskiej tradycji kończy obchód Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu poświęcone zostaną gromnice, a po Mszach św. odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcone zostaną świece dzieciom, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.
 2. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary, które odbyło się w naszej parafii oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w środę, 3 lutego, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu:

- w pierwszą środę miesiąca po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Józefa;

- w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po Mszy nabożeństwo powołaniowe;

- w pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- w pierwszą sobotę o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 1. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo i spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 2. Duszpasterstwo Młodzieży „Młyn” działające w naszej parafii zaprasza wszystkich młodych na wspólną Mszę św. w najbliższy piątek na godz. 19.00. Po Eucharystii spotkanie w Domu Parafialnym.
 3. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się:

- dla klas VII szkół podstawowych – 1 lutego;

- dla klas VIII szkół podstawowych – 8 lutego;

- dla klas I szkół średnich – 12 lutego;

W te dni zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, po której nastąpi katecheza w kościele.

 1. W ubiegłą niedzielę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy 1565, 20 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 2. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 3. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” szczególnie artykuły: Siostry wszystkich, bez wyjątków – o zgromadzeniu zakonnym Małych Sióstr Jezusa oraz Pokolenie e-papierosów – rozmowa o ryzyku zdrowotnym związanych z używaniem papierosów elektronicznych.
 4. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej parafii związanych z okresem Bożego Narodzenia.
 5. Jeszcze raz dziękujemy naszym dzisiejszym gościom, którzy obdarowali nas swo9im świadectwem i bardzo zachęcamy do nabycia książki pt. „Przyszliśmy na świat, by nigdy już nie umrzeć”. To historia Chiary, która zmarła mając 28 lat. Nowotwór wykryto gdy była w 5 miesiącu ciąży. Nie poddała się jednak terapii, odkładając ją na później. Chciała urodzić dziecko i zrobiła to z radością powtarzając „Oto jestem”. Książka jest do nabycia pod chórem w cenie 10 zł.
 6. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Fugi d – moll Feliksa Mendelssohna.
 7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Iwonka Bursztyńska

† Danuta Żurawska

† Dorota Przybyła

† Maciej Jakubowicz

† Urszula Krygier

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.01.30 17:41, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka