Dziś jest 23 sierpnia A.D. 2019 - Piątek XX tygodnia Okresu Zwykłego
 

IV Niedziela Zwykła

 1. Za miłe, gościnne przyjmowanie kapłanów w czasie kolędy, jak również za złożone z tej okazji ofiary, serdeczne Bóg zapłać!
 2. We wtorek 2 lutego: święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 16.00 (w klasycznym rycie rzymskim - przy ołtarzu Matki Bożej Wniebowziętej - w intencji śp. Krystyny Jankowskiej), o 17.15 i 18.30. Na Mszę św. przynosimy świece. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.30 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Rodzice z dziećmi wspólnie uczestniczą we Mszy św. O godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła, po którym odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia "Dwie Korony".
 3. W czwartek o tej samej porze zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy, a po nabożeństwie - na spotkanie samotnych, porzuconych małżonków.
 4. Ks. Wojciech zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św.
 5. Od lutego w piątki (z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca) nie będzie Mszy św. o godz. 17.15, lecz ciągła adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa o godz. 18.00 włącznie. Uwaga! Zarówno biuro cmentarne, jak i biuro księdza w poniedziałki będzie czynne od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 18.00. W soboty będzie nieczynne. Pozostałe dni bez zmian.
 6. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. (w Domu Parafialnym) odbędzie się spotkanie z Jackiem Hogą, zatytułowane "Moralny obowiązek obrony". Szczegóły na ulotkach.
 7. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.
 8. Za tydzień w niedzielę, po porannej Mszy św. odbędzie się spotkanie Żywego Różańca. Tego dnia będą zbierane ofiary na cele Radia Maryja oraz rozdawane Cudowne Medaliki, a wolontariusze będą rozprowadzać koronkę do św. Gemmy. Laurkę tę będzie można nabyć za symboliczną złotówkę.
 9. Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza wszystkich członków na Mszę św. w naszym kościele, dziś o godz. 16.00, a po niej na spotkanie opłatkowe.
 10. Zachęcam również do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuł pt.: „Socjalne troski Kościoła” – o kwestiach społecznych w kościele katolickim.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Adela Weznerowicz

† Zygmunt Czerwinski

† Irena Jeleńska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.01.29 20:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka