Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Maciej Chmielewski, egzorcysta Diecezji Bydgoskiej. Zechciejmy wesprzeć Ojca Rekolekcjonistę ofiarami cierpienia, postem  i modlitwą. Plan rekolekcji jest następujący: nauki na wszystkich Mszach św. niedzielnych, oraz od poniedziałku do czwartku w czasie Mszy św. o godz. 9.00 (z myślą o parafianach) lub po Mszy św. o 18.30.
 3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Dzisiaj kazanie pasyjne głosi Ojciec Rekolekcjonista.
 4. Towarzystwo Przyjaciół KUL organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej, która odbędzie się w sobotę, 24 marca. Zapisy przyjmowane są w biurze parafialnym. Koszt pielgrzymki wynosi 20 zł.
 5. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii trwać będą od 19 do 21 marca. Nauki rekolekcyjne głosić będzie ks. Tomasz Wołoszynowski.
 6. Od przyszłej niedzieli począwszy, 10 minut przed Mszą św. o godz. 12.15, zapraszam wszystkie dzieci na wspólną naukę śpiewu.
 7. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcam do ofiarności.
 8. Stowarzyszenie Tradycja i Pamięć zaprasza na spotkanie z Timem Guenardem, byłym mistrzem Francji w boksie, który kilka lat spędził na ulicach Paryża. Jego historia nawrócenia oraz świadectwo opisane na kartach przetłumaczonej na 12 języków książki "Silniejszy od nienawiści" - poruszają tłumy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 13 marca, o godz. 18:00 w Wyższej Szkole Gospodarki, sala K1 (parter), budynek K przy ul. Naruszewicza 11. Wstęp wolny.
 9. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Bronisław Zieliński

† Henryk Rożniak

† Zbigniew Wujcicki

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.03.08 20:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka