Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

IV Niedziela Wielkiego Postu rok A

1. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.

2. Trwa nawiedzenie naszych rodzin przez księgę Pisma św. W każdej rodzinie księga gości od sobotniej Mszy św. wieczornej przez cały tydzień. Rodziny, które już się zapisały mogą uzgadniać terminy nawiedzin.

3. Kosz na trwałe produkty żywnościowe dla osób i rodzin potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony w kościele. Zachęcam wszystkich do podjęcia tej formy jałmużny wielkopostnej oraz dofinansowywania obiadów dla dzieci z naszej parafii.

4. W zakrystii i u ministrantów są jeszcze do nabycia świece „Paschaliki” na stół wielkanocny. Świece są w cenie 12 złotych. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.

5. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy w Domu Parafialnym.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

7. Spowiedź dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od 16.00. Przypominam wszystkim, żeby nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę.

8. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, jak zwykle - o 19.15. Po Mszy św. zapraszam do auli Domu Parafialnego na projekcję trzeciej części filmu Grzegorza Brauna "Transformacja" oraz na spotkanie z reżyserem.

9. Zachęcam do włączenia się w przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II przez nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. W ramach tej modlitwy w najbliższą sobotę o godz. 8.00 zostanie odmówiony różaniec święty, a następnie tradycyjnie o 8.30 odbędzie się Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.

10. W sobotę księża udadzą się do chorych z Komunią św. pierwszopiątkową. Dodatkowych chorych odwiedzimy przed świętami w sobotę 12 kwietnia. Można ich zgłaszać do czwartku 10 kwietnia w biurze parafialnym.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne, a także rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych. Rekolekcje przeprowadzi ks. Karol Dąbrowski, michalita. W porządku parafialnym nauki będą głoszone w niedzielę podczas każdej Mszy św. a od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 9.00. Nauki dla środowisk inteligenckich i twórczych od niedzieli do wtorku po Mszy św. wieczornej. W czasie rekolekcji odbędzie się uroczysta intronizacja figury św. Michała Archanioła.

12. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej, w sobotę 12 kwietnia. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt 20 zł.

13. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterski „Martyria” oraz inne wspólnoty Sanktuarium Królowej Męczenników organizuje XIII Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową 13 kwietnia o godz. 16.00 i 20.00. Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą świec. Szczegóły na plakacie.

14. Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy przy ul. Kościuszki 37a zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoły na rok szkolny 2014/2015. Szkoła będzie prowadzić nabór do kolejnej autorskiej klasy ratowniczej oraz do klas: dziennikarskiej, piłkarskiej, tanecznej i ogólnej. Szczegóły na plakatach. Przy wyjściu z kościoła można także wziąć ulotki dotyczące oferty szkoły.

14. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Kto wykupuje polską ziemię?; O zbliżającej się kanonizacji dwóch papieży; Jak odbyć szczerą spowiedź? Katecheza na podstawie dzisiejszej Ewangelii; dla rodziców: Blaski i cienie nauki z komputerem.

15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

16. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Mieczysław Lipiński

† Kazimiera Przyjemska

† Henryk Łuczkowski

† Ryszard Wencel

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.03.28 10:52, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka