Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

III Wielkiego Postu

 1. Dziś rozpoczynają się rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne. Nauki rekolekcyjne głosi o. Rafał Pujsza, którego serdecznie witamy w naszej parafii i w naszym mieście. Zechciejmy wesprzeć Ojca Rekolekcjonistę ofiarami cierpienia, postem i modlitwą. Plan rekolekcji zamieszczony jest na ulotkach.
 2. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum rozpoczną się jutro i trwać będą do środy włącznie. Szczegółów można dowiedzieć się w szkole.
 3. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a w czwartek o tej samej porze zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy.
 5. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.
 6. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, tym razem w klasycznym rycie rzymskim. Po Mszy św. (w Domu Parafialnym) odbędzie się spotkanie z prof. Jackiem Bartyzelem, zatytułowane "Monarchia, ale jaka?". Szczegóły na ulotkach.
 7. Osoby chore, które jednorazowo pragną skorzystać z Sakramentu Pojednania i Eucharystii prosimy o zgłoszenie do dnia 4 marca. Zarówno te osoby, jak i chorych korzystających z comiesięcznej posługi kapłanów odwiedzimy w sobotę 5 marca.
 8. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 9. W każdą niedzielę aż do 13 marca, w godz. od 10.00 do 12.00 w Domu Parafialnym będzie można skorzystać z pomocy przy wypełnianiu PIT z odpisem podatku.
 10. W zakrystii i u ministrantów można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 i 12zł.
 11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuł: „Oczami córki Żołnierza Wyklętego”.
 12. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszego Bydgoskiego Sacre-Coeur jak zwykle życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Edward Wołodkowicz

† Zbigniew Uselis

† Jadwiga Pilarska

† Grzegorz Umerski

† Wiktor Nowak

† Stefan Puls

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.02.26 11:09, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka