Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

III Niedziela Zwykła

 1. Zakończyliśmy w naszej parafii nadzwyczajne, covidowe kolędowanie. Dziękujemy wszystkim za udział w kolędowych Mszach św., spotkaniach w Domu Parafialnym oraz za wszystkie zgłaszane uwagi i spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania naszej parafii. Serdecznie dziękujemy także za składane przy okazji spotkań kolędowych ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za ciasto przynoszone na spotkania.
 2. Dzisiaj obchodzimy, ustanowioną przez papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. Podczas Sumy Parafialnej o godz. 10.30 nastąpi uroczysta intronizacja Pisma Świętego. Niech dzisiejsza niedziela będzie dla nas szczególną zachętą do codziennej lektury i rozważania słów Pisma Świętego.
 3. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary, które odbyło się w naszej parafii oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w środę, 27 stycznia, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Gemmy.
 5. Duszpasterstwo Młodzieży „Młyn” działające w naszej parafii zaprasza wszystkich młodych na wspólną Mszę św. w najbliższy piątek na godz. 19.00. Po Eucharystii spotkanie w Domu Parafialnym.
 6. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się:

- dla klas VII szkół podstawowych – 1 lutego;

- dla klas VIII szkół podstawowych – 8 lutego;

- dla klas I szkół średnich – 12 lutego;

W te dni zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, po której nastąpi katecheza w kościele.

 1. Na „Boże Narodzenie w Muzyce – czyli kolędy i nie tylko” przygotowane i poprowadzone przez naszego parafianina Pana Karola Marcinkowskiego – zapraszamy w najbliższą sobotę, 30 stycznia, o godz. 18.45. Wydarzenie będzie transmitowane na naszej stronie internetowej.
 2. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 4. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 5. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 6. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Fugi d – moll Jana Sebastiana Bacha.
 7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Joanna Tobolska

† Łucja Piskorska

† Alfreda Rybicka

† Halina Rogozińska

† Jerzy Jaszczyk

† Marzena Bielicka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.01.23 17:33, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka