Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj kazania podczas wszystkich Mszy św. głosi ks. dr Łukasz Mudrak – Dyrektor Biura Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół KUL, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Za miłe, gościnne przyjmowanie kapłanów w czasie kolędy, jak również za złożone z tej okazji ofiary, które przeznaczone będą na remont wieży naszego kościoła składam serdeczne Bóg zapłać!
 3. Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL zaprasza w niedzielę, 27 stycznia, na Walne Zebranie oraz spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w naszym kościele o godz. 16.00.
 4. W czwartek, 31 stycznia, zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Gemmy na godz. 19.15.
 5. W pierwszy piątek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od 16.00 do 18.00. O godz. 19.15, jak zawsze, zostanie odprawiona Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Natomiast spotkanie z gościem specjalnym odbędzie się wyjątkowo w piątek 8 lutego, czyli tydzień później - po Mszy św. o godz. 19.15, tj. ok. godz. 20.00. Naszym gościem będzie prof. Wojciech Pospiech, który wygłosi nam prelekcję zatytułowaną: Dlaczego jestem Orfeuszem? Mój byt transcendentny.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00 (w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata) oraz o godz. 10.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 – nabożeństwo różańcowe. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone świece. Wieczorna Msza św. będzie odprawiona z formularza niedzielnego.
 7. Wyjątkowo w lutym ks. Maciej odwiedzi swoich chorych w pierwszy piątek miesiąca, natomiast ks. Wojciech – jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca.
 8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 7.00, odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca, a Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestować będzie na potrzeby tegoż radia.
 9. Przypominam, że do końca stycznia biuro parafialne czynne jest tylko przed południem, tj. od 10.00 do 12.00.
 10. Polecam lekturę prasy katolickiej- szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz najnowszy numer naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Andrzej Piotrowski

Helena Kaczmarek

† Ilona Kacprzak

Roman Woźniak

Ilona Mórawska

Mieczysława Malicka

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.01.26 07:19, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka