Dziś jest 16 grudnia A.D. 2018 - III Niedziela Adwentu
 

III Niedziela Zwykła rok A

1. Za miłe, gościnne przyjmowanie kapłanów w czasie kolędy, jak również za złożone z tej okazji ofiary serdeczne Bóg zapłać!

2. Przypominam, że do końca stycznia w dni powszednie jest tylko jedna Msza św. przed południem o 7.30 i jedna po południu: o 17.15, a następnie nabożeństwo o godz. 18.00. W sobotę normalnie: wieczorna Msza św. o godz. 18.30. Także biuro parafialne do końca stycznia od poniedziałku do soboty będzie czynne tylko przed południem od 10.00 do 12.00.

3. Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego serdecznie zaprasza wszystkich członków dzisiaj na spotkanie opłatkowe. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 16.00 w naszym kościele.

4. Rodziny, które pragną przyjąć Słowo Boże w znaku nawiedzenia domu przez księgę Pisma św. prosimy o zgłoszenie i zarezerwowanie terminu.

5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 16.00 w domu katechetycznym.

6. W pierwszą sobotę miesiąca udamy się do chorych i osób starszych z posługą sakramentalną.

7. Zachęcam do włączenia się w przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II przez nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. W ramach tej modlitwy w I sobotę miesiąca o godz. 8.00 zostanie odmówiony różaniec święty, a następnie tradycyjnie o 8.30 odbędzie się Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Materiały dotyczące tego nabożeństwa znajdują się na stolikach.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Radia Maryja.

9. Terminy spotkań z młodzieżą klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: O prawie pozwalającym odbierać dzieci ich rodzicom; Spór o apostazję; O jubileuszu Dzieła Szensztackiego; O księdzu Piotrze Wawrzyniaku; dla rodziców: Czy muszą wstydzić się za swoje dzieci?

11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

12. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Iwona Łącka

Bogumiła Kamenc

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.01.24 13:17, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka