Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Nigdy więcej sam” - zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich i twórczych, które trwać będą  do najbliższej środy, 10 marca. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki głoszone będą w trybie parafialnym - w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.15 a w dni powszednie podczas Mszy św. o  godz. 9.00 oraz 18.00, natomiast dla środowisk inteligenckich i twórczych w niedzielę o godz. 20.00 a w dni powszednie konferencja rekolekcyjna o godz. 19.15. Zapraszamy na dwie, szczególne konferencje rekolekcyjne: dzisiaj o godz. 16.15 dla małżonków oraz we wtorek o godz. 10.00 dla babć i dziadków. Od poniedziałku do środy, od godz. 17.30 będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi św.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: w piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 (także dla młodzieży) a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
 3. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy na próbę scholi – w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy czwartek, po wieczornej Mszy św.
 5. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się w najbliższy piątek, 12 marca. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której nastąpi katecheza w kościele.
 6. W najbliższą sobotę mija VIII rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.
 7. Od przyszłej niedzieli odbędzie się w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła, zostaną wystawione kosze, do których będzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbiedniejszych rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć Święta Wielkanocne.
 8. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 9. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza kandydatów do klas zerowej i pierwszej na „drzwi otwarte”, które odbędą się w sobotę, 13 marca oraz 20 marca. Szczegóły na plakacie.
 10. W budowie systemu teleinformatycznego naszej parafii doszliśmy do etapu uruchomienia transmisji internetowej Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła oraz monitoringu naszej świątyni.
 11. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”  - w najnowszym numerze m. in.: o istocie Mszy św., o roli katechetów w szkołach a także o ruchach charyzmatycznych w Kościele.
 12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Urszula Tonder lat 97;

† Halina Waszkiewicz lat 60;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.03.06 17:41, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka