Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

III Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpoczyna Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego - zachęcamy do lektury najkrótszej z Ewangelii – wg. św. Marka.
 2. Dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 19.30.
 3. Komunia św. dla wszystkich, którzy uczestniczyli we Mszy św. za pośrednictwem mediów udzielana jest w niedziele, w naszym kościele, godzinę po rozpoczęciu każdej Mszy św. Tych, którzy nie mogą przyjąć Ciała Chrystusa w świątyni, a są w stanie łaski uświęcającej, zachęcamy do przyjęcia Komunii św. duchowej.
 4. Z racji minionego Tygodnia Miłosierdzia, w trosce o naszych Parafian i Gości, po zakończeniu Mszy św. grupa charytatywna rozdawać będzie maseczki ochronne. Bardzo dziękujemy członkom tej grupy za przygotowanie maseczek do dystrybucji.
 5. Z powodu sytuacji epidemicznej Uroczystość I Komunii św. odbędzie się naszej Parafii w kolejne soboty maja – 1, 8, 15 i 22, na specjalnych Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00. Otoczmy modlitwą dzieci a szczególnie pomagających w przygotowaniach rodziców, a także ks. Adama i katechetów.
 6. Spotkanie rodziców z fotografem w związku z Uroczystością I Komunii św. odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św.
 7. Próby chóru parafialnego „Laudate Dominum” oraz Scholi dziecięcej odbędą się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 8. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
 9. W przyszłą niedzielę Koło Misyjne organizuje Wiosenną Loterię Misyjną. Jednocześnie informujemy, że w styczniu Koło Misyjne przekazało na potrzeby misji zebrane w naszej parafii telefony komórkowe, dewocjonalia, stare monety, klucze itp. Dziękujemy za dotychczas przekazane dary. W dalszym ciągu trwa zbiórka tych przedmiotów.
 10. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 11. W ubiegłą niedzielę, na kontynuacje prac przy budowie systemu teleinformatycznego w naszej parafii zebraliśmy 7 060 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, Bóg zapłać! W dalszym ciągu kontynuowane są prace przy układaniu kostki brukowej na naszym cmentarzu parafialnym.
 12. Składamy podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 13. Istnieje możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na zespół Caritas, działający w naszej parafii. Szczegóły na wyłożonych przy wyjściu z kościoła oświadczeniach, które będą musiały wrócić do parafii, aby na ich podstawie nasz zespół Caritas mógł otrzymać kwotę przekazanego podatku. Proponujemy także bezpłatną pomoc w rozliczaniu PITów, które prosimy dostarczać do biura parafialnego.
 14. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja. Od kwestujących można także otrzymać tekst wyjątkowej Modlitwy do Ducha Świętego.
 15. Ze względu na ograniczenia w kinach od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w internecie bardzo ważnego premierowego filmu „Wyrok na niewinnych”. To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Głównym bohaterem jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik tamtej sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk. Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji, oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni, chcący wywrzeć presję na sędziów. Film można zobaczyć w kinie internetowym (www.RafaelKino.pl). Przy wyjściu z kościoła (u osób rozdających maseczki ochronne) można odebrać vouchery upoważniające do 50 % zniżki na zakup biletu.
 16. Prosimy o zabranie głosu wolontariusza ruchu osób niepełnosprawnych „Tu i teraz”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Jan Brust lat 74;

† Zygmunt Pawlikowski lat 69;

† Teresa Sokołowska lat 72;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.04.17 16:05, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka