Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

II Niedziela Zwykła

 1. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech ten czas będzie dla nas szczególną okazją do modlitwy o ustanie podziałów wśród wyznawców Chrystusa i aby nastała jedna owczarnia i Jeden Pasterz.
 2. Dobiega końca w naszej parafii nadzwyczajne, covidowe kolędowanie. Zapraszamy na godz. 19.00 dzisiaj (w niedzielę) – mieszkańców ul. Bocianowo (strona nieparzysta) oraz ul. Hetmańskiej. Jutro zapraszamy tych Parafian którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu kolędowym w wyznaczonym terminie dla swojej ulicy. Serdecznie dziękujemy za składane przy okazji spotkań kolędowych ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za ciasto przynoszone na spotkania.
 1. W poniedziałek zapraszamy do comiesięcznej, wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.
 2. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary, które odbyło się w naszej parafii oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w środę, 20 stycznia, które rozpocznie się Mszą św.
  o godz. 18.00.
 3. Będziemy obchodzili w tym tygodniu – w czwartek Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Dla zmarłych prośmy miłosiernego Boga o niebo, a dla żyjących niech nie zabraknie naszej serdecznej pamięci, życzliwości, życzeń i wszelkiej troski.
 4. Z tej okazji zapraszamy na wspólne, rodzinne kolędowanie w najbliższą sobotę, 23 stycznia w czasie Mszy św. o godz. 18.00 i po niej, które będzie transmitowane na naszej stronie internetowej.
 5. Na Boże Narodzenie w Muzyce – czyli kolędy i nie tylko przygotowane i poprowadzone przez naszego parafianina Pana Karola Marcinkowskiego – zapraszamy w sobotę, 30 stycznia, o godz. 18.45. Wydarzenie będzie transmitowane na naszej stronie internetowej.
 6. W przyszła niedzielę odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 7. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii
  w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 8. W ubiegłą niedzielę na kontynuację prac przy budowie systemu teleinformatycznego w naszej parafii zebraliśmy 6 450 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 9. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 10. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Robert Neumann

† Bolesław Sobko

† Elżbieta Gotowska

† Ilona Młodzikowska

† Andrzej Królak

† Maria Krysztofiak

Do wieczności odszedł także, pochodzący z naszej parafii, śp. o. Stanisław Wytrążek, Jezuita.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2021.01.16 17:17, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka