Dziś jest 9 sierpnia A.D. 2022 -
 

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 (także dla młodzieży) a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Adam Rożniakowski.
 2. Rekolekcje wielkopostne - zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich i twórczych -  przeżywać będziemy od 7 do 10 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia. Nauki głoszone będą w trybie parafialnym - w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.15 a w dni powszednie podczas Mszy św. o  godz. 9.00 oraz 18.00, natomiast dla środowisk inteligenckich i twórczych w niedzielę o godz. 20.00 a w dni powszednie konferencja rekolekcyjna o godz. 19.15. Zapraszamy na dwie, szczególne konferencje rekolekcyjne: w niedzielę o godz. 16.15 dla małżonków oraz we wtorek o godz. 10.00 dla babć i dziadków.
 3. W najbliższym tygodniu:

- w I wtorek miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła;

- w I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo ku czci św. Józefa;

- w I czwartek miesiąca, święto św. Kazimierza Królewicza, podczas oraz po wieczornej Mszy św. modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

- w I piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00;

- w I sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata; W tym dniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 1. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy na próbę scholi – pierwsze spotkanie we wtorek, 2 marca o godz. 19.00.
 2. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary oraz wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. i spotkanie wspólnoty Sursum Corda w środę na godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. odbędzie się spotkanie i nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu także odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 4. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się:

- dla kas VII i VIII w poniedziałek, 1 maraca;

- dla klas pierwszych szkół średnich w piątek, 12 marca.

W te dni zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, po której nastąpi katecheza w kościele.

 1. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy Ad Gentes. Przy wyjściu z kościoła można nabyć – za dobrowolną ofiarę – kalendarze misyjne przygotowane przez ks. Artura Zarasia, kapłana diecezji bydgoskiej pracującego do 8 lat w Kazachstanie. Dochód z kalendarzy zostanie przekazany na cele misyjne.
 2. Także dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 oraz 12.15 Ruch Narodowy oraz przedstawiciele Fundacji „Niezłomni” będzie kwestował na rzecz ekshumacji i identyfikacji Żołnierzy Wyklętych.
 3. Od IV Niedzieli Wielkiego Postu odbędzie się w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła, zostaną wystawione kosze, do których będzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbiedniejszych rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć Święta Wielkanocne.
 4. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się w dniach 1 – 2 marca w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 5. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na marzec.

Dodane: 2021.02.27 17:36, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka