Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Po uroczystości wręczenia mi statuetki Proboszcza Roku pragnę jak najserdeczniej podziękować za wszystkie z tej okazji wypowiedziane pod moim adresem dobre słowa, zapewnienia o modlitwie, za wręczone mi kwiaty i upominki, za wszelkie miłe niespodzianki, a także wszystkim tak licznie przybyłym za obecność, oraz raz jeszcze drogim parafianom i sympatykom - za uznanie mnie godnym tego prestiżowego wyróżnienia. Bóg zapłać! Niech Wam, Kochani, Pan Bóg błogosławi!
 2. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.
 3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. W tym roku kazania pasyjne głosi ks. prałat Adam Kątny.
 4. W czwartek, 1 marca, zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy, na godz. 19.15. 
 5. Przypominam, że pierwszy marca stanowi Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w związku z czym apeluję o wywieszenie biało-czerwonych flag.
 6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Jak zwykle zapraszam na Mszę św. na godz. 19.15 w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z redaktorem Marcinem Rolą na temat „Cenzura w sieci”.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z Komunią św. Chorych, którzy chcieliby skorzystać jednorazowo z posługi sakramentalnej przed Świętami Wielkanocnymi, proszę zgłaszać do piątku, 2 marca, w biurze parafialnym.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca. Tego dnia Koło przyjaciół Radia Maryja zbierać będzie ofiary na działalność mediów katolickich w Polsce.
 9. Diecezjalny Duszpasterz Chorych i Służby Zdrowia zaprasza na Mszę św. w intencjach chorych oraz ich opiekunów, która zostanie odprawiona w niedzielę, 4 marca, o godz. 10.00 w kaplicy szpitala im. dra Jana Biziela.
 10. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

  † Jerzy Modliński

  † Regina Kloska

  † Henryk Kulczyński

  † Jolanta Palacz

  † Józef Urbielewicz

  † Bożena Łojewska

  Stanisław Górny

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.02.21 20:11, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka