Dziś jest 22 stycznia A.D. 2019 - Wtorek II tygodnia Okresu Zwykłego
 

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy wszystkim, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika wynikający z przykazań kościelnych. Zachęcamy do podjęcia jałmużny postnej, np.: składania ofiar na obiady dla dzieci z ubogich rodzin. Można je składać do skarbonki przy ołtarzu, obok stolika z gazetami. Zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • dla dzieci o godz. 16.45
   • dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes. Jest to pomoc dla ponad 2170 misjonarzy z Polski pracujących w 94 krajach świata.
 4. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum z innych szkół odbędzie się: dla dziewcząt w poniedziałek 5 marca o godz. 18.30, a dla chłopców we wtorek 6 marca o godz. 18.30. Spotkanie z młodzieżą klas III z Gimnazjum nr 25 odbędzie się w przyszłym tygodniu.
 5. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się w sobotę 10 marca: dla dziewcząt o godz. 14.30, a dla chłopców o godz. 15.30.
 6. Duszpasterstwo Akademickie „Kana” działające przy naszej parafii zaprasza studentów na spotkanie w najbliższy piątek o 19.30, które odbędzie się w sali duszpasterstwa w domu katechetycznym.
 7. W sobotę nieczynne będzie biuro księdza ze względu na uczestnictwo kapłanów w spotkaniu z biskupem na konferencji rejonowej.
 8. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. dr Wojciech Piotr Grygiel, filozof i chemik, prodziekan Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Nauki na wszystkich Mszach św. niedzielnych. Po Mszy św. o godz. 19.00, którą odprawi JE ks. bp Jan Tyrawa, odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „Ewolucjonizm a wiara w Boga”. Dokładny plan jest podany na plakatach wywieszonych w gablotkach.
 9. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na Mszach św. przeznaczone będą na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
 10. OO. Jezuici zapraszają na rekolekcje dla małżeństw w kryzysie, osób żyjących w trudnych małżeństwach i osób samotnych po rozwodzie. Rekolekcje odbedą się w dniach 9-11 marca. Szczegóły są zamieszczone na plakacie.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Anna Hankiewicz
  † Stefan Chodkowski
  † Anna Jabłońska
  † Zygmunt Kończal
  † Stanisława Grzechowiak
  † Michał Maciejewski
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Dodane: 2012.03.03 16:59, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka