Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego rok A

1. Przeżywamy kanonizację papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Z tej okazji przypominam, że oglądanie transmisji telewizyjnej nie zwalnia nas z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Po Mszach św. można zabierać „Iskrę Miłosierdzia” sprzed wizerunku św. Jana Pawła II, która jest znakiem jedności w przeżywaniu dzisiejszej uroczystości.

2. W ostatnią środę straż pożarna przeprowadziła ćwiczenia przy naszym kościele. Nie było żadnego zagrożenia pożarowego.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 70. Tydzień Miłosierdzia.

4. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, przeniesioną z 23 kwietnia.

5. We wtorek rozpoczynamy nowennę poprzedzającą intronizację figury św. Michała Archanioła z Gargano, co nastąpi 8 maja. Szczegółowe informacje są zamieszczone na obrazkach, które można zabrać ze stolików.

6. W tym tygodniu rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. W sobotę 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata będzie o godz. 11.00.

7. W maju księża udadzą się do chorych z Komunią św. pierwszopiątkową wyjątkowo w piątek 2 maja. Proszę o przekazanie i przypomnienie chorym o tej zmianie.

8. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce zostanie odprawiona jak zwykle o godz. 19.15, po czym zapraszam do domu parafialnego na wykład pana dra Łukasza Myszki zatytułowany "Królowa Polski".

9. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zaprasza na VIII Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej, które odbędzie się w Seminarium w dniach 2-4 maja 2014 roku. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej Seminarium.

10. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się za tydzień po porannej Mszy św.

11. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w czasie wielkanocnym stanowi obowiązek każdego katolika.

12. Koło Misyjne prosi o przynoszenie fantów na loterię misyjną. Odbędzie się ona w niedzielę 11 maja. Na potrzeby misji można również przynosić stare telefony komórkowe, ładowarki oraz znaczki pocztowe.

13. Przypominam o prolongacie grobów na naszym cmentarzu po 20 latach od pochówku. Prolongaty można również dokonać drogą elektroniczną. Nieopłacone groby mogą być likwidowane. Proszę też o stosowanie się do przepisów porządkowych dotyczących śmieci. Jest to związane z podwyższeniem wysokości opłat za wywóz śmieci.

14. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Rozmowa z abpem Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim; O orędziu Bożego Miłosierdzia i św. Faustynie; jest to numer specjalny, który stanowi pamiątkę z kanonizacji św. Jana Pawła II.

15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

16. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Danuta Ogieniewska

† Stanisław Szareczyński

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.04.26 11:00, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka