Dziś jest 16 grudnia A.D. 2018 - III Niedziela Adwentu
 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Przypominam, że w styczniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. po południu: o 17.15, a następnie nabożeństwo o godz. 18.00. W sobotę normalnie: wieczorna Msza św. o godz. 18.30. Ze względu na kolędę biuro parafialne do końca stycznia od poniedziałku do soboty będzie czynne tylko przed południem od 10.00 do 12.00.

2. Plan kolędy na najbliższe dni jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Kolęda w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00. Ofiary składane z okazji kolędy będą przeznaczone na dokończenie remontu organów.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Przypominam, że dzisiaj Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Bydgoski Koncert Noworoczno-Dobroczynny zorganizowany z okazji 10-lecia naszej diecezji. Będzie miał on miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka o godz. 18.00. Biletami wstępu są cegiełki w cenie 30 zł., które można nabywać w zakrystii. Szczegóły na plakacie.

5. Jutro, w Uroczystość Trzech Króli Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św.. Dzieci na śpiewanie kolęd przy żłóbku zapraszam po południu na godz. 16.30.

6. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się tydzień później niż zwykle - w ramach opłatka wspólnot działających przy Parafii. Spotkanie to (dla wspólnot działających przy naszej parafii) odbędzie się w niedzielę 12 stycznia o godz. 15.30 w restauracji "Tom-Mar" przy Placu Piastowskim 17.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: O największej wigilii „pod dachem”; przegląd sukcesów i porażek kultury w 2013 roku; O tajemnicy Trzech Króli; O antybiotykach, które są coraz mniej skuteczne; dla rodziców: O wychowaniu – czyli kochać i wymagać oraz Czym jest prawdziwa dojrzałość?

8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Czesława Ciabaszewska

† Grażyna Bożyszkowska

† Antoni Deba

† Krystyna Dura

† Eugeniusz Jarolewski

† Janina Olesiak

† Irena Ciunowicz

† Krzysztof Chmielewski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.01.03 21:39, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka