Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

II Niedziela Adwentu

 1. Trwa Adwent. Msze św. roratnie w tym roku odprawiane są o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. W związku z tym w Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 a zamówione intencje zostaną odprawione na Mszy św. roratniej. Po roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego.
 2. Poświęcone opłatki ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących
  w tutejszej parafii oraz sianko na stół wigilijny można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Z przyczyn higienicznych, opłatki rozprowadzane są jedynie w przygotowanych opakowaniach Do nabycia są również świece “Caritas” (zarówno białe jak i czerwone) - mała w cenie 6 zł, duża - 15 zł.
 3. Rozpoczynamy dzisiaj akcję organizowaną przez naszą Parafię - “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła są wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Prosimy o zgłaszanie tych osób w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Kosze wystawione będą w kościele do III Niedzieli Adwentu.
 4. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 5. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na Mszę św. jutro, na godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w kościele.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się specjalne błogosławieństwo kobiet brzemiennych.
 7. Okazja do spowiedzi przedświątecznej będzie od 15 do 23 grudnia, w dni powszednie od godz. 17.00.
 8. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 9. W grudniu są jeszcze wolne intencje na porannych Mszach św. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 10. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę systemu i sieci teleinformatycznej w naszej parafii.
 11. Także w przyszłą niedzielę przedstawiciele Zakonu św. Łazarza rozprowadzać będą kalendarze – cegiełki na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej, które ma pod swoją opieką małżeństwa spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
 12. Koło Misyjne prosi o przynoszenie: starych znaczków pocztowych, medalików, zużytych telefonów komórkowych, starych monet oraz kluczy. Te przedmioty zostaną przekazane na cele misyjne - można je składać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 13. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 14. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” szczególnie artykuły Jaką historię piszą dzisiaj młode kobiety? o fali ostatnich manifestacji w naszym kraju, oraz rozmowę z abpem. Grzegorzem Rysiem nowomianowanym członkiem watykańskiej kongregacji ds. biskupów.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Mieczysław Antoniak

† Teresa Olszewska

† Halina Manerowska

† Tadeusz Łamek

† Maria Piotrowska

† Anna Majewska

† Jadwiga Perlik

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.12.05 09:11, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka