Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Arkadiusza Łodziewskiego - pisarza, autora bestsellerowej ksiązki pt. "Boży Poradnik". Pan Arkadiusz będzie dzisiaj głosić swoje świadectwo, a po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzać publikacje - zachęcamy do ich zakupu! Książki te mogą stanowić świetny prezent świąteczny! Natomiast jutro, w poniedziałek, 9 grudnia, w Bazylice św. Wincentego à Paulo o godz. 19.00 odbędzie się wieczór uwielbienia połączony ze świadectwem Pana Arkadiusza. Zachęcamy do udziału.
  2. Dzisiaj przeżywamy już II Niedzielę Adwentu. Roraty w naszym kościele odprawiane są: dla dorosłych o godz. 7.30 (w soboty o godz. 8.00) oraz od poniedziałku do piątku, dla dzieci o godz. 18.30. natomiast roraty w Klasycznym Rycie Rzymskim odprawiane będą w najbliższym tygodniu, w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.00. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Od tego roku, z przyczyn higienicznych, opłatki rozprowadzane są jedynie w przygotowanych opakowaniach. Osoby, które chciałyby nabyć większą ilość opłatków proszone są o osobisty kontakt z księdzem w biurze parafialnym.  Do nabycia są również świece “Caritas” - mała w cenie 6 zł, duża - 15 zł. 
  3. Zachęcamy do włączenia się, w dniu dzisiejszym, w akcję organizowaną przez naszą Parafię - “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła, wystawione są kosze, gdzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbiedniejszych rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. 
  4. Dzisiaj także odbywa się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  5. W sobotę, 14 grudnia, ksiądz Biskup Ordynariusz obchodzić będzie swoje imieniny. Pamiętajmy w tym dniu, w naszych modlitwach, o Księdzu Biskupie.
  6. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z historykami – prof. Janem Żarynem i jego żoną – Panią Małgorzatą Żaryn oraz wydawcą, Panem Adamem Borowskim. Spotkanie zatytułowane „Polska wobec zagłady Żydów” odbędzie się we wtorek, 10 grudnia, o godz. 19.00 w Domu Jubileuszowym przy ul. Bołtucia 7.
  7. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na wykład dr Moniki Dąbrowskiej pt. „Zofia Kossak-Szczucka – życie i twórczość”, który odbędzie się w czwartek, 12 grudnia, w Domu Parafialnym po Mszy św. o godz. 17.15.
  8. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły  "Ksiądz do zbawienia (nie)koniecznie potrzebny" - o roli kapłanów we współczesnym Kościele oraz o problemie spadającej ilości nowych powołań, a także "Śmiała wizja Jana Pawła II" - o św. Franciszku – patronie ekologów.
  9. W minionym tygodni odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Jolanta Pik
† Krzysztof  Rybczyński

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.12.07 07:30, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka