Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj, z polecenia Księdza Biskupa Jana Tyrawy, odbywa się zbiórka ofiar do puszek na odbudowę zniszczonego pożarem, zabytkowego kościoła w Ciężkowie koło Szubina.
  2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 - w formie zwyczajnej.
  3. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Poświęcone opłatki można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę pod chórem, po Mszach św.
  4. Przy ołtarzu św. Antoniego, wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Ponadto przy ołtarzu Matki Boskiej Wniebowziętej oraz przy końcu nawy głównej wystawione są kosze na trwałą żywność oraz środki czystości dla rodaków żyjących w niedostatku za wschodnią granicą Państwa. Zachęcam do ofiarności.
  5. Nasza Parafia bierze udział w charytatywnej akcji „Szlachetna paczka”, której celem jest pomoc potrzebującym. Dziś przy wyjściu z kościoła wolontariusze kwestują na rzecz potrzebującej rodziny z okolic Bydgoszczy. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy.
  6. W czwartek, 14 grudnia, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.
  7. Uwaga! Z racji, iż IV Niedziela Adwentu jest jednoczenie wigilią Bożego Narodzenia już teraz informuję, że tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 14.00. Msze św. przed południem będą odprawione według porządku niedzielnego tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.15.
  8. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Józef Gorączkowski

 

† Zbigniew Selonka

 

† Zdzisław Joppek

 

† Stanisława Zawisza

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.12.07 17:30, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka