Dziś jest 9 sierpnia A.D. 2022 -
 

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie ks. Adam Rożniakowski.
 2. Rekolekcje wielkopostne - zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich i twórczych -  przeżywać będziemy od 7 do 10 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Mirosław Maliński duszpasterz akademicki z Wrocławia.
 3. Wszystkich, którzy podczas tegorocznych spotkań kolędowych wyrazili pragnienie aktywnego zaangażowania się w życie naszej Parafii a także tych, którzy chcieliby do nich dołączyć, serdecznie zapraszamy na spotkanie jutro, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie z panią krawcową szyjącą alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Prosimy o obecność rodziców z dziećmi – pani krawcowa będzie zdejmować miarę na nowe alby.  
 5. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary oraz wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w środę na godz. 18.00.
 6. W najbliższy czwartek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 7. Wznowione zostają próby scholii dziecięcej – pierwsze spotkanie we wtorek, 2 marca o godz. 19.00.
 8. Z ofiar składanych w Środę Popielcową na tacę, na hospicja diecezji bydgoskiej zebraliśmy 4 707 zł. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
 9. W  minioną niedzielę na budowę systemu teleinformatycznego w naszej parafii zebraliśmy 5333 zł. Dziękujemy za wszystkie ofiary! Rozpoczęliśmy montaż anten do przekazu internetowego oraz kamer do transmisji internetowej i monitoringu.
 10. Przy relikwiarzu św. Jana Pawła II umieszczona została gablota na wota wdzięczności od osób, które doświadczyły szczególnych łask za wstawiennictwem Świętego Papieża.
 11. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się w dniach 1 – 2 marca w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 12. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 13. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Piotr Imberowicz lat 61,

† Andrzej Pieścik lat 63,

† Hanna Słomian lat 58,

† Grażyna Raniszewska lat 65,

† Katarzyna Pachowska lat40,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.02.20 19:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka