Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
  2. Odpowiadając na apel Księdza Biskupa Ordynariusza przez cały Wielki Post będzie możliwość złożenia ofiary – do specjalnie przygotowanej skarbony - na dokończenie budowy szkoły w Czadzie.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. W tym roku kazania pasyjne głosi ks. kanonik Roman Jakubowski.
  4. W sobotę, 16 marca, odbędą się spotkania z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania: z uczniami  klas ósmych – o godz. 9.00, z uczniami klas III gimnazjum – o godz. 10.00.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
  6. Publiczny różaniec w intencji dzieci nienarodzonych odbędzie się w środę, 13 marca, o godz. 17.00 na Placu Wolności.
  7. 2 kwietnia gościć będziemy w naszej parafii Matkę Boską Jasnogórską w kopii jej Cudownego Obrazu. Nawiedzenie poprzedzone będzie tygodniowymi Misjami, prowadzonymi przez Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo, które rozpoczną się 26 marca. Szczegółowy plan Misji oraz Nawiedzenia zostanie podany w najbliższym czasie.
  8. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz najnowszy numer naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Urszula Barczyńska – Przeniosło

† Bartłomiej Gągola

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.03.08 21:37, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka