Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. W miniony czwartek Ks. Biskup Jan Tyrawa udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dziękuję za świadectwo wiary, właściwe zachowanie oraz złożony dar ołtarza w postaci nowych alb dla lektorów.
 2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. prałat Adam Kątny.
 3. W odpowiedzi na liczne pytania o miejsce i czas wręczenia mi statuetki Proboszcza Roku - informuję, iż nastąpi to we wtorek 20 lutego o godz. 17.00 w auli Domu Parafialnego (przy Placu Piastowskim 5) - na trzecim piętrze. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszam! Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim drogim parafianom i sympatykom, którzy, doceniwszy moją działalność duszpasterską, uznali mnie godnym prestiżowego wyróżnienia.
 4. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na dwie prelekcje w formie prezentacji: „Duch Święty w życiu  Jezusa Chrystusa”, oraz „Omówienie dokumentów społecznych Kościoła”. Odbędą się one w siedzibie Stowarzyszenia w Domu Parafialnym w czwartek, 22 lutego, po Mszy św. sprawowanej  o godz. 17:15.
 5. Spotkanie Koła Misyjnego odbędzie się w piątek, 23 lutego, o godz. 16.00.
 6. Także w piątek, 23 lutego, o godz. 17.30 w Domu Parafialnym odbędzie się bydgoska premiera książki "Śmiertelni. Historia oparta na faktach" - powieść o oddziale Narodowych Sił Zbrojnych autorstwa historyka Tomasza Greniucha.
 7. W sobotę, 24 lutego, o godz. 18.00 w kościele garnizonowym zostanie odprawiona Msza św. w 65. rocznicę śmierci gen. Augusta Fieldora – Nila.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.
 9. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Krystyna Tuchalska

† Kazimiera Czechowicz

† Józef Piekarski

† Teresa Stalmierska

† Stefan Osiewicz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2018.02.16 21:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka