Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania narodzin Zbawiciela. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 - w formie zwyczajnej.
 2. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Poświęcone opłatki można nabywać w biurze parafialnym w dni powszednie w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św.
 3. Od dzisiaj do świąt, tradycyjnie przy ołtarzu św. Antoniego, wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Ponadto przy ołtarzu Matki Boskiej Wniebowziętej oraz przy końcu nawy głównej wystawione są kosze na trwałą żywność oraz środki czystości dla rodaków żyjących w niedostatku za wschodnią granicą Państwa. Zachęcam do ofiarności.
 4. Także dziś inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki i ofiary w pokoju nr. 3 w Domu Parafialnym.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja przeprowadza dziś kwestę na rzecz mediów katolickich w Polsce. Przy stolikach można także zamówić album 10 płyt CD z nagraniami komentarzy św. Jana Pawła II do Dekalogu, oraz otrzymać Cudowne Medaliki.
 6. We wtorek, 5 grudnia, zapraszam na nabożeństwo do św. Michała Archanioła na godz. 19.15.
 7. W czwartek, 7 grudnia, po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Po spotkaniu będzie możliwość odbioru alb.
 8. W piątek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele „Godzina Święta” od godziny 12.00 do 13.00. Tego dnia nie obowiązuje post.
 9. Z polecenia Księdza Biskupa Jana Tyrawy w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na odbudowę zniszczonego pożarem, zabytkowego kościoła w Ciężkowie koło Szubina.
 10. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

  † Grzegorz Wojtis

  † Helena Mrozowska

  † Ewa Sobczyńska

  † Kazimierz Dzięcioł

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2017.11.30 17:45, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka