Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

I Niedziela Adwentu

  1. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (w klasycznym rycie rzymskim) oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
  2. W czwartek zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy na godz. 19.15.
  3. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 -18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. zapraszam do Domu Parafialnego na wykład ks. Adama Rożniakowskiego zatytułowany „Sobór Watykański II a zmiany posoborowe w liturgii”.
  4. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcam, aby zgłaszać osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na dzieła Radia Maryja, a po porannej Mszy św. spotkanie z Żywym Różańcem. Tego dnia odbędzie się również spotkanie pt. "Bruce Marshall - pisarz na ciężkie czasy", poświęcone powieści "Chwała córki królewskiej". Spotkanie to, na które serdecznie zapraszam - rozpocznie się ok. godz. 15.30 (bezpośrednio po Mszy św. w klasycznym rycie rzymskim) w Domu Parafialnym, a poprowadzi je tłumacz powieści. Bruce Marshall to wybitny pisarz katolicki, który w swojej twórczości przedstawia Kościół i świat z niesłychanym ciepłem, serdecznością i humorem. Powieść nabyć będzie można po Mszach św. oraz na spotkaniu w cenie 30 zł.
  6. W zakrystii można nabyć diecezjalny kalendarzyk kieszonkowy.
  7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuł pt.: „Pokora, czyli wszystko”.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Franciszek Szczupacki

† Maria Bromund

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.11.24 15:13, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka