Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu, 20 marca 2022 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację poszczególnych punktów programu, jak i tym, którzy w nich uczestniczyli w ramach Wielkopostnego Kościoła Stacyjnego, którym była nasza świątynia w miniony poniedziałek.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30 oraz dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Marcin.
 3. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na papieskie dzieła misyjne „Ad gentes”.
 4. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy, po wieczornej Mszy św.
 5. Wczoraj rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się Uroczystością Zwiastowania Pańskiego w najbliższy piątek. Tego dnia, na Mszach św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30, w czasie której włączymy się duchowo w Papieski akt oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy również na Drogę Krzyżową ulicami Bydgoszczy z Wojownikami Maryi, która rozpocznie się w Katedrze o godz. 20.30 – czwarta stacja wyznaczona jest przy naszym kościele.
 6. Koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu żeńskiego zespołu wokalnego Sine Nomine, odbędzie się w naszym kościele w przyszłą sobotę po wieczornej Mszy św.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 Ruch Narodowy przeprowadzi kwestę do puszek na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych.
 8. Kontynuujemy w dalszym ciągu zbiórkę apteczek, opasek uciskowych i tym podobnych środków opatrunkowych a także nowej ciepłej odzieży termicznej, nowych śpiworów oraz środków czystości i żywności w trwałych opakowaniach,  które wraz z parafią pw. Św. Wincentego a Paulo dostarczamy specjalnym transportem na Ukrainę. Dary można składać zakrystii lub biurze parafialnym. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii z dopiskiem „Ukraina”. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, także przelewane na konto parafii, oraz dary składane na pomoc Ukrainie.
 9. Pragnąc podołać zarówno krótko jak i długoterminowym wyzwaniom związanym z obecnością uchodźców z Ukrainy, w tym rozpoczętego wczoraj remontu domu na dziedzińcu Domu Parafialnego, zapraszamy wszystkich pragnących zaangażować się w konieczne, różnorakie formy pomocy, jutro na ukraińskie spotkanie o godz. 19.30 w Domu Parafialnym. Mamy nadzieję na liczną obecność.
 10. Troszczymy się o nasze siostry i braci z Ukrainy nie zapominając o naszych Parafianach. Przedświąteczna zbiórka darów w ramach akcji „Serce dla potrzebujących” trwać będzie od 27 marca do 3 kwietnia. Przy wyjściach z kościoła wystawione zostaną kosze, do których będzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze itp.) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii.
 11. W ubiegłą niedzielę na sfinansowanie wkładu własnego renowacji prospektu naszych organów zebraliśmy kwotę 5 220 zł dzięki której ostatecznie zakończyliśmy to zadanie.
 12. Informujemy, że w ubiegłym tygodniu przeprowadzaliśmy remont posadzki w głównym wejściu do naszej świątyni.
 13. W ubiegłą niedzielę na dzieła Radia Maryja zebrano 960 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Jednym z dzieł jest fundacja Nasza Przyszłość, którą można wspomóc przekazując 1% swojego podatku na edukację i wychowanie dzieci i młodzieży w duchu katolickim i patriotycznym. Pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych można uzyskać w Biurze parafialnym w poniedziałki i piątki w godzinach urzędowania.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru naszego pisma „Głos Serca” do nabycia przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i relacji z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.