Konserwacja prospektu organowego

Rozpoczęliśmy prace konserwatorskie prospektu naszych organów. W minionym tygodniu dokonano demontażu ornamentów snycerskich..

Intencje mszalne 1-8 sierpnia 2021

INTENCJE MSZALNE 1-8 sierpnia 2021
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 sierpnia 07:30 † Jacek i Stanisław Szulc w 22 r. śm.
09:00 Za Marzenkę i Tomka w 1 r. Sakramentu Małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB
10:30 SUMA – ZA ZMARŁYCH PARAFIAN († Wojciech Krogolewski, Zdzisław Kliglich, Zygmunt Sikora, Adam Fiedorowicz, Wojciech Wesołowski, Gertruda Gabryelska, Elżbieta Bromirska, Marian Szeliga, Elżbieta Rutkowska, Edward Rerek, Lech Piotrowski, Genowefa Kosedowska, Irena Wrzeszcz, Jadwiga Wrzeszcz, Urszula Kulczewska)
12:15 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Aleksandry z okazji urodzin
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – † ks. prof. Leszek Wilczyński
20:00 † Franciszek i Andrzej Krajniak
PONIEDZIAŁEK 2 sierpnia 07:30 † Mariusz Ciski w 1 r. śm., Teresa Dąbrowska w 2 r. śm. oraz Zofia Ciski
18:00 † Maria Wilczyńska i zmarli z rodziny Wilczyńskich, Orzechowskich i Adamczyków
WTOREK 3 sierpnia 07:30 † Waldemar Rocławski w 1 r. śm.
18:00 † Elżbieta Rydziewska (intencja od rodziny)
I ŚRODA MIESIĄCA 4 sierpnia 07:30 † Zenon, Helena i Henryk Jaszkowscy
18:00 † Stanisława (k) Hradowy w 13 r. śm.
19:30 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Za Kościół za wstawiennictwem Przeczystego Serca św. Józefa
I CZWARTEK MIESIĄCA 5 sierpnia 07:30 Z podziękowaniem Bogu za wszelkie łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Gabrieli z okazji urodzin
18:00 † Małgorzata Mazurek w 17 r. śm.
19:30 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Za kapłanów i o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne
I PIĄTEK MIESIĄCA 6 sierpnia 07:30 † Sabina i Józef Gałązka, Antonina i Jan Skibniewscy, Irena i Józef Pogorzelscy, Lucyna i Konstanty Gromek
18:00 Za Anię w 55 r. urodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę MB na dalsze lata życia
19:30 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Wynagradzająca NSPJ
I SOBOTA MIESIĄCA 7 sierpnia 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
07:30 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
16:00 Sakrament Małżeństwa Weroniki i Bartosza
18:00 † Zbigniew Wierzbicki w 3 r. śm., rodzice z obojga stron i Zbigniew Perużyński
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 8 sierpnia 07:30 Dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Anety z okazji urodzin
09:00 O Boże błogosławieństwo dla Włodzimierza z okazji urodzin i imienin
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 W podziękowaniu Bogu i rodzicom za dar życia i otrzymane łaski w dniu 40 r. urodzin Anity z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę MB
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – † Józef, Jan, Antoni, Jadwiga i Tekla
20:00 Dziękczynna za 45 lat Sakramentu Małżeństwa Grażyny i Zbigniewa z prośbą    o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę MB

Intencje mszalne 25 lipca – 1 sierpnia 2021

INTENCJE MSZALNE 25 lipca – 1 sierpnia 2021
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 lipca 07:30 O światło Ducha Świętego i potrzebne łaski dla ks. Proboszcza Krzysztofa
09:00 † Tadeusz Piasecki
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Bogumił Urbański w 20 r. śm.
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dobrego męża, dar potomstwa i opiekę NMP dla Anny, Zofii i Magdaleny
20:00 † Czesława (k) i Czesław Zwierzchowscy oraz zmarli z rodziny z obojga stron
PONIEDZIAŁEK 26 lipca 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za 15 lat małżeństwa Irminy i Pawła z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Św. Rodziny
07:30 † Stanisław Andruszkiewicz
18:00 † Hanna Rakowska, Irena, Bolesław i Edmund Pochowscy, Walenty Kluz i Henryk Chołomej
WTOREK 27 lipca 07:30 O mocną wiarę i Boże błogosławieństwo dla Marianny
18:00 † Kazimierz Gill w 1 r. śm.
ŚRODA 28 lipca 07:30 † Monika Obremska, rodzice i rodzeństwo
18:00 † Grażyna Torz w 5 r. śm. o łaskę Nieba
CZWARTEK 29 lipca 07:30 † Wanda i Zygmunt Leda oraz rodzice z obojga stron
18:00 Za Pawła w 55 r. urodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę MB na dalsze lata życia
PIĄTEK 30 lipca 07:30 † Bogdan Rosiński w 22 r. śm.
18:00 Dziękczynna za 10 lat Sakramentu Małżeństwa Anny i Dawida z prośba o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny
SOBOTA 31 lipca 07:30 Za Jerzego i Violettę w kolejną rocznicę Sakramentu Małżeństwa o Boże błogosławieństwo i opiekę MB
18:00 † Stefan Skuczyński, Anna i Bronisław Kotlęga
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 sierpnia 07:30 † Jacek i Stanisław Szulc w 22 r. śm.
09:00 Za Marzenkę i Tomka w 1 r. Sakramentu Małżeństwa z prośbą o boże błogosławieństwo i opiekę MB
10:30 SUMA – ZA ZMARŁYCH PARAFIAN
12:15 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Aleksandry z okazji urodzin
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – † ks. prof. Leszek Wilczyński
20:00 † Franciszek i Andrzej Krajniak

Intencje mszalne 18-25 lipca 2021

INTENCJE MSZALNE 18-25 lipca 2021
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 lipca 07:30 † Felicja Dąbrowska w 13 r. śm. i zmarli dziadkowie
09:00 † Czesław, Sławomir i zm. z rodzin Oździńskich i Bodaszewskich o wieczne szczęście w niebie
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Zygmunt Nowak w 13 r. śm. oraz zmarli z rodziny
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – † Maciej Słonina
20:00 † Zdzisław Kiciński (intencja od Mileny Kotkowskiej z rodziną)
PONIEDZIAŁEK 19 lipca 07:30 † Marta i Feliks Witkowscy
18:00 † Jan Rudnicki (intencja od Polikarpa z żoną)
WTOREK 20 lipca 07:30 † Czesław Nowak z okazji imienin
18:00 † Czesław, Irena i Wiesław Lenczewscy, zmarli z rodziny z obojga stron i dusze w czyśćcu cierpiące
ŚRODA 21 lipca 07:30 † Mieczysław Patocki w 1 r. śm.
13:00 † Teresa Ciesielska (intencja od Polregio)
18:00 † rodzice Stanisława (k) i Jan Lisińscy oraz brat Bogdan Lisiński
CZWARTEK 22 lipca 07:30 † Edwin Buchholz
18:00 O łaskę zdrowia dla wnuka Mateusza
PIĄTEK 23 lipca 07:30 † Stefan Kotlenga w 26 r. śm.  i Krzysztof Kotlenga
18:00 † Iwona Kołodziejczyk
SOBOTA 24 lipca 07:30 † Helena Zientara i Stanisław Dominiak
16.00 Sakrament małżeństwa Julii i Patryka
18:00 † Ireneusz Witoń w 1 r. śm.,  Władysława (k) i Cyprian Zwada
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 lipca 07:30 O światło Ducha Świętego i potrzebne łaski dla ks. Proboszcza Krzysztofa
09:00 † Tadeusz Piasecki
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Bogumił Urbański w 20 r. śm.
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dobrego męża, dar potomstwa i opiekę NMP dla Anny, Zofii i Magdaleny
20:00 † Czesława (k) i Czesław Zwierzchowscy oraz zmarli z rodziny z obojga stron

Intencje mszalne 11-18 lipca 2021

INTENCJE MSZALNE 11-18 lipca 2021
XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lipca 07:30 † Leokadia, Władysław i Dominik Jóźwiak oraz dziadkowie z obojga stron
09:00 † zmarli z rodziny Pawłowskich
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Paweł Mudło – intencja od mamy z rodziną
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna w rocznicę Sakrament Małżeństwa Agaty i Michała z prośbą o łaskę wiary, Boże błogosławieństwo i opiekę św. Rodziny
20:00 † Grzegorz, Bogdan i Antoni Dyniak
PONIEDZIAŁEK 12 lipca 07:30 † Irena Bielawska
18:00 † Mirosław Jarysz w 2 r. śm. i Hanna Jarysz
WTOREK 13 lipca 07:30 † Maria Jaśkowska w 9 r. śm., Franciszka (k), Helena i Bolesław Kędzierscy
18:00 † Piotr Imbierowicz z okazji urodzin
18:00 † Sandra Sobczak z synkiem Dawidkiem
ŚRODA 14 lipca 07:30 † Renata Bach w 1 r. śm. i Bolesław Bach
18:00 † Genowefa Milewska w 11 r. śm., Mieczysław i rodzice z obojga stron
CZWARTEK 15 lipca 07:30 † Bolesława (k) Walczak (intencja od matek Żywego Różańca)
18:00 † Henryk
PIĄTEK 16 lipca 07:30 † Klara
18:00 † Kacper Bazyluk, Anna Majewska z okazji urodzin i Kazimierz Majewski
SOBOTA 17 lipca 07:30 † Łucja i Zbigniew Król oraz ich córki: Ewa i Małgorzata
16:00 Sakrament Małżeństwa Kingi i Jacka
18:00 † Łucja i Tadeusz Gnat, rodzice i rodzeństwo z obojga stron, Henryka (k) i Jan Badzińscy
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 lipca 07:30 † Felicja Dąbrowska – 13. rocz. śmierci i zmarli dziadkowie
09:00 o wieczne szczęście w niebie dla † Czesława, Sławomira i zm. z rodzin Oździńskich i Bodaszewskich
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Zygmunt Nowak w 13 r. śm. oraz zmarli z rodziny
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – † Maciej Słonina
20:00 † Zdzisław Kiciński (intencja od Mileny Kotkowskiej z rodziną)

Intencje mszalne 4-11 lipca 2021

INTENCJE MSZALNE 4-11 lipca 2021
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lipca 07:30 † Kazimierz Smyk w 4 r. śm. i rodzice z obojga stron
09:00 † Anna, Weronika, Edward Górka, Teresa i Zbigniew Budny
10:30 SUMA – ZA ZMARŁYCH PARAFIAN († Zygfryd Wasielewski, Włodzimierz Głód, Piotr Turtoń, Marzanna Pyra, Tadeusz Goździewski, Tadeusz Ambroziak, Zbigniew Turek, Anna Ziółkowska)
12:15 O obfite łaski Boże i opiekę MB dla Marii
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za dar życia z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Jana Józefa Szczodrowskiego w 7 r. ur. oraz i Krzysztofa Benedykta w 6 r. ur.
20:00 † Hanna Szwalbe
PONIEDZIAŁEK 5 lipca 07:30 W intencji Moniki i Marcina o wszystkie łaski potrzebne do zbawienia
18:00 O Boże błogosławieństwo dla Łukasza i Anny w 18 r. Ślubu
18:00 † Sylwester, Cecylia i Bronisław Napierała, Jan, Halina i Barbara Modrakowscy i dusze w czyśćcu cierpiące
WTOREK 6 lipca 07:30 † Mariusz Dąbrowski (intencja od Fordońskiego Zakładu Pogrzebowego)
18:00 † Andrzej Janusz Forycki w 20 r. śm., Stefania (k) i Edward Foryccy
ŚRODA 7 lipca 07:30 W podziękowaniu za uzdrowienie wzroku ks. Sławka przez wstawiennictwo św. Benedykta i Sługi Bożej Matki Magdaleny Mortenskiej
18:00 † Agata i Antoni Pasińscy i ich zmarłe dzieci
19:30 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Za Kościół za wstawiennictwem Przeczystego Serca św. Józefa
CZWARTEK 8 lipca 07:30 † Elżbieta Gotowska z okazji 70 r. urodzin i pół roku od śmierci oraz zmarli z rodziny
18:00 † Halina w 5 r. śm.
PIĄTEK 9 lipca 07:30 W intencji Panu Bogu wiadomej
18:00 † Władysław Frydrych z okazji 70 r. urodzin oraz Janusz Szubiński
SOBOTA 10 lipca 07:30 † Lucyna w 1 r. śm. i Konrad Pszczolińscy, Stanisław w 17 r. śm. i Helena Parulscy, Piotr i Jerzy Witkowscy, rodzice i rodzeństwo z obojga stron
18:00 † Barbara i Henryk Szmelterowie oraz Mieczysław Szmelter
XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lipca 07:30 † Leokadia, Władysław i Dominik Jóźwiak oraz dziadkowie z obojga stron
09:00 † zm. z rodziny Pawłowskich
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Paweł Mudło – intencja od mamy z rodziną
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna w rocznicę sakramentu małżeństwa Agaty i Michała z prośbą o łaskę wiary, Boże błogosławieństwo i opiekę św. Rodziny
20:00 † Grzegorz, Bogdan i Antoni Dyniak

Intencje mszalne 27 czerwca – 4 lipca 2021

INTENCJE MSZALNE 27 czerwca – 4 lipca 2021
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 czerwca 07:30 † Andrzej Wadas o łaskę Bożego miłosierdzia
09:00 † Irena i Władysław Morawscy i zmarli z rodziny Pawlickich
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Brunon w 6 r. śm., rodzice i rodzeństwo z obojga stron
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za otrzymane łaski i z błaganiem o Boże miłosierdzie, opiekę MB i wszystkie potrzebne łaski dla Rafała, Ani i Natalki
20:00 † Andrzej Sperkowski – 27 Msza Święta Gregoriańska
PONIEDZIAŁEK 28 czerwca 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
07:30 † Helena Jaszkowska, Jan i Katarzyna Gardziel
18:00 † Andrzej Sperkowski – 28 Msza Święta Gregoriańska
WTOREK 29 czerwca 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Pawła i Piotra
07:30 † Andrzej Sperkowski – 29 Msza Święta Gregoriańska
18:00 † Piotr Falkiewicz
ŚRODA 30 czerwca 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – W intencji Panu Bogu wiadomej
07:30 † Andrzej Sperkowski – 30 Msza Święta Gregoriańska
18:00 † Henryk, Alekander i Bronisława (k) Jaszkowscy
CZWARTEK 1 lipca 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Za kapłanów i o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie, zakone i misyjne
07:30 † Joanna Slesar
18:00 † Ryszard Wichrowski w 1 r. śm. oraz rodzice Krystyna i Leszek (intencja od Lilianny)
† Gabryjel i Stefan Zamiatała oraz Robert Folga
PIĄTEK 2 lipca 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Wynagradzająca NSPJ
07:30 O Boże błogosławieństwo, opiekę MB i wszelkie potrzebne łaski dla Haliny
18:00 † Zygmunt, Jan i Cecylia Bednorz
SOBOTA 3 lipca 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
07:30 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
18:00 † Wenanty Kościelski
18:00 † Arkadiusz Kulpiński z okazji urodzin (intencja od najbliższej rodziny)
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lipca 07:30 † Kazimierz Smyk w 4 r. śm. i rodzice z obojga stron
09:00 † Anna, Weronika, Edward Górka, Teresa i Zbigniew Budny
10:30 SUMA – ZA ZMARŁYCH PARAFIAN († Zygfryd Wasielewski, Włodzimierz Głód, Piotr Turtoń, Marzanna Pyra, Tadeusz Goździewski, Tadeusz Ambroziak, Zbigniew Turek)
12:15 O obfite łaski Boże i opiekę MB dla Marii
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Jana Józefa Szczodrowskiego w 7 r. ur. i Krzysztofa Benedykta w 6 r. ur.
20:00 † Hanna Szwalbe

Intencje mszalne 20-27 czerwca 2021

INTENCJE MSZALNE 20-27 czerwca 2021
XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 czerwca 07:30 † Czesława (k) i Jan Berka
09:00 O łaskę zdrowia dla Mariana, o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Nieustającej Pomocy
† Andrzej Sperkowski – 20 Msza Święta Gregoriańska
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Henryk Ziętak w 7 r. śm., Andrzej Ziętak w 15 r. śm. i zmarli z rodziny
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o łaskę wiary, Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Ireneusza i Agnieszki w 16 r. Sakramentu Małżeństwa
20:00 † Alojzy Baranowicz (intencja od żony)
PONIEDZIAŁEK 21 czerwca 07:30 † Andrzej Sperkowski – 21 Msza Święta Gregoriańska
18:00 † Eugeniusz Kropiński z okazji urodzin
† Helena, Szczepan, Edmund, Jadwiga i dziadkowie z obojga stron
WTOREK 22 czerwca 07:30 † Andrzej Sperkowski – 22 Msza Święta Gregoriańska
18:00 † Józef Ogiela w 2 r. śm.
† Józef Stachewicz i Zbigniew Brzoska z okazji Dnia Ojca
ŚRODA 23 czerwca 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – † Stefania (k) Klimkiewicz
07:30 † Alicja Sobczyńska w 2 r. śm.
18:00 † Łucja i Henryk Hradowy
† Andrzej Sperkowski – 23 Msza Święta Gregoriańska
CZWARTEK  24 czerwca 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – † Jan, Emilia i ich rodzice
07:30 † Andrzej Sperkowski – 24 Msza Święta Gregoriańska
18:00 † Kazimierz Poćwiardowski z okazji Dnia Ojca
† Gabryjel i Stefan Zamiatała oraz Robert Folga
PIĄTEK 25 czerwca 07:30 † Helena Piotrowiak (intencja od Zakładu Pogrzebowego Jeruzalem – Pytlik)
18:00 † Andrzej Sperkowski – 25 Msza Święta Gregoriańska
† Leokadia Malinowska i rodzice z obojga stron
SOBOTA  26 czerwca 07:30 † Andrzej Sperkowski – 26 Msza Święta Gregoriańska
15:00 Sakrament Małżeństwa Anny i Macieja
16:30 Sakrament Małżeństwa Magdaleny i Pawła
18:00 † Rajmund Ksobiak
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 czerwca 07:30 REZ
09:00 † Irena i Władysław Morawscy i zmarli z rodziny Pawlickich
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Brunon w 6 r. śm., rodzice i rodzeństwo z obojga stron
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za otrzymane łaski i z błaganiem o Boże miłosierdzie, opiekę MB i wszystkie potrzebne łaski dla Rafała, Ani i Natalki
20:00 † Andrzej Sperkowski – 27 Msza Święta Gregoriańska

Intencje mszalne 13-20 czerwca 2021

INTENCJE MSZALNE 13-20 czerwca 2021
XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 czerwca 07:30 Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo
09:00 † Sandra Sobczak z synkiem Dawidkiem
† Jan Pawłowski
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 O Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla z okazji urodzin Jolanty
† Andrzej Sperkowski – 13 Msza Święta Gregoriańska
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – W intencji Panu Bogu wiadomej
20:00 † Łucja i Tadeusz Gnat, rodzice i rodzeństwo z obojga stron, Henryka (k) i Jan Badzińscy
PONIEDZIAŁEK 14 czerwca 07:30 † Andrzej Sperkowski – 14 Msza Święta Gregoriańska
18:00 † Kacper Bazyluk, Kazimierz Majewski w 14 r. śm. i Anna Majewska z prośbą o pokój serca i siły dla rodziny
† Stanisław i Michał Łosko oraz zmarli z rodziny Rozpłoch
19:30 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – † Wiesław w 10 r. śm.
WTOREK 15 czerwca 07:30 O Boże błogosławieństwo dla Aleksandry
18:00 † Andrzej Sperkowski – 15 Msza Święta Gregoriańska
† Edwin Buchholz (intencja od pracowników parafii NSPJ)
ŚRODA 16 czerwca 07:30 † Alina w dniu imienin o dar życia wiecznego
18:00 † Andrzej Sperkowski – 16 Msza Święta Gregoriańska
† Mirosław Szczeblewski i jego rodzice oraz Aleksander Sitek
CZWARTEK 17 czerwca 07:30 † Maria i Stanisław Ciesielscy
18:00 † Andrzej Sperkowski – 17 Msza Święta Gregoriańska
† Tadeusz i Ryszard Węsierscy oraz Stanisława (k) i Stanisław Włodarczak
PIĄTEK 18 czerwca 07:30 † Andrzej Sperkowski – 18 Msza Święta Gregoriańska
18:00 † Janusz i zmarli z rodziny Nawrockich
† Zdzisław Rudziński w 7 r. śm. i zmarli z rodziny
SOBOTA 19 czerwca 07:30 † Andrzej Sperkowski – 19 Msza Święta Gregoriańska
† Anna, Władysław Baranowicz i zmarli z rodziny
16:00 Sakrament Małżeństwa Zuzanny i Marcina
18:00 † ks. Bogdan Jaskólski
XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 czerwca 07:30 † Czesława (k) i Jan Berka
09:00 O łaskę zdrowia dla Mariana, o Bożę błogosławieństwo i opiekę MB Nieustającej Pomocy
† Andrzej Sperkowski – 20 Msza Święta Gregoriańska
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Henryk Ziętak w 7 r. śm., Andrzej Ziętak w 15 r. śm. i zmarli z rodziny
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o łaskę wiary, Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Ireneusza i Agnieszki w 16 r. Sakramentu Małżeństwa
20:00 † Alojzy Baranowicz (intencja od żony)

Odpust parafialny z poświęceniem ojczyzny NSPJ

Piątek – 11 czerwca 2021 r. Serce dla serc

Oktawę Bożego Ciała uroczyście zakończył odpust parafialny. W tym roku szczególny, gdyż po następujących kolejno dniach zawierzenia osobistego, poprzez rodzinne, wspólnotowe i diecezjalne – nastąpiło uroczyste ponowienie aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Aktu tego polscy biskupi po raz pierwszy dokonali 100 lat temu po odzyskaniu niepodległości, 3 czerwca 1921 r.

Sumę odpustową sprawował ks. Andrzej Marmurowicz, a jego niezwykle charyzmatyczna nauka w formie osobistego dialogu z Jezusem pozostanie na długi czas w pamięci wielu z nas. Muzycznie uroczystość uświetnił zespół Quadrans. Po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja ulicami wokół Placu Piastowskiego. Następnie proboszcz naszej parafii zaprosił wszystkich chętnych na biesiadę zorganizowaną na dziedzińcu domu parafialnego. Licznie zebrani mieliśmy okazję skosztować przysmaków i łakoci przygotowanych przez parafian i fundatorów. Nie zapomniano też o najmłodszych, na których czekały zabawy i atrakcje. Spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.