Ogłoszenia Duszpasterskie, XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Powszechnym 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy utracili swój dom, szczególnie w tym roku o naszych sąsiadach z Ukrainy. Niech ten dzień obudzi w nas poczucie odpowiedzialności materialnej i duchowej za wszystkich uchodźców. Dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, którzy z otwartymi sercami włączyli się i włączają w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 2. Zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Dariuszem Oko – jutro, o godz. 18.00 Msza św. z homilią a po niej wykład pt. „Katastrofa Kościoła w Niemczech jako sygnał alarmowy dla całego Kościoła”.
 3. W czwartek obchodzić będziemy święto świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 4. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 odprawiona zostanie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 5. Także w sobotę rozpoczyna się październik – nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie i nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszach św. zbierane będą ofiary na potrzeby Radia Maryja.
 7. Rozpoczynamy Rok Nadziei, w ramach wielkiego Triduum przygotowującego Naszą Parafię do obchodów 100 – lecia jej istnienia. Z tej okazji zapraszamy na specjalne rekolekcje, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski w dniach od 9 do 11 października, pod hasłem Obudź nadzieję w czasach beznadzei. Szczegóły podamy za tydzień.
 8. Koło Misyjne prosi o przynoszenie starych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy czy monet, które zostaną przekazane na cele misyjne. Przedmioty te można zostawić w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 9. Od 3 października w Biurze Parafialnym będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza na Rodzinny Różaniec Ulicami Bydgoszczy w sobotę, 1 października. Początek w bydgoskiej Katedrze o godz. 11.00 a następnie przemarsz do kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej i Msza św. o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.
 11. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20 – 21 października. Będzie to przygotowanie do obchodzenia w 2024 r. XX-lecia powstania naszej Diecezji. Wszystkich, którzy pragną w niej uczestniczyć prosimy o zgłaszanie się w Biurze Parafialnym.
 12. Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek”, działające przy bazylice pw. Św. Wincentego à Paulo, zaprasza na Msze św. dla studentów sprawowane w bazylice w niedziele, o godz. 18.00 a następnie na spotkanie integracyjne. Szczegóły na plakacie oraz facebook’u Duszpasterstwa.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na październik.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Alicja Świetlik † Tadeusz Urban
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Intencje mszalne 25 września – 2 października 2022 r.

INTENCJE MSZALNE  25 września – 2 października 2022
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA               25 września 07:30 † Jadwiga Ślazińska – 25 Msza Św. Gregoriańska
09:00 † Leszek Paterka w 14 r. śm. i zmarli z rodziny Radke, Paterka, Mazur i Masłowskich
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Zenon Napierała i Teresa Mikołajczyk
Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Haliny i Zbigniewa Has z okazji 50 r. Sakr. Małż.
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
20:00 Dziękczynna za 40 lat małżeństwa i otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Jerzego Kapelińskich
PONIEDZIAŁEK 26 września 07:30 † Jadwiga Ślazińska – 26 Msza Św. Gregoriańska
18:00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski z  prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla całej rodziny w 33 r. Sakramentu Małżeństwa Małgorzaty i Jana
† Dobrosława (k) Szwalbe w 20 r. śm.
WTOREK  27 września 07:30 † Jadwiga Ślazińska – 27 Msza Św. Gregoriańska
18:00 † Mirosław Linke
† Helena, Jan, Halina, Cecylia, Bronisław, Sylwester, Teresa i dusze w czyśćcu cierpiące
ŚRODA 28 września 07:30 † Jadwiga Ślazińska – 28 Msza Św. Gregoriańska
18:00 † Otylia i Teofil Rybarczyk oraz Jerzy Gąsiorowski
Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem NMP
CZWARTEK 29 września 07:30 † Artur Śrubka o łaskę życia wiecznego
16:00 Sakrament Małżeństwa Joanny i Łukasza
18:00 † Jadwiga Ślazińska – 29 Msza Św. Gregoriańska
† Michał Wilczyński i zmarli z rodziny
19:30 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – W intencji Pana Michała z okazji imienin
PIĄTEK 30 września 07:30 Dziękczynna za dar życia i Łaskę wiary Jolanty
18:00 † Edmund Dreier w 14 r. śm.
† Jadwiga Ślazińska – 30 Msza Św. Gregoriańska
SOBOTA 1 października 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
07:30 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
† Irena Burak w 6 r. śm. i zmarli z rodziny Grot
18:00 † Zygmunt w 1 r. śm. o dar Nieba
† Edmund Ślaziński – 1 Msza Św. Gregoriańska
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 października 07:30 † Jolanta, Krystyna i Wacław Gierszewscy
09:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Antoniego w 8 r. urodzin
† Edmund Ślaziński – 2 Msza Św. Gregoriańska
10:30 SUMA – ZA ZMARŁYCH PARAFIAN POCHOWANYCH WE WRZEŚNIU
12:15 † Jerzy Łangowski
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
20:00 REZ

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła, 18 września 2022 r.

 1. Dzisiaj przypada dzień Środków Społecznego Przekazu. Otoczmy modlitwą wszystkich tworzących media zarówno świeckie jak i katolickie. Prośmy także o roztropne i umiejętne korzystanie ze środków masowego przekazu przez każdego z nas.
 2. Jak w każdy 18 dzień miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 19.30.
 3. Po wakacyjnej przerwie powracamy do parafialnego rytmu życia. Bardzo zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z istniejących możliwości osobistej, jak i wspólnotowej formacji w działających grupach i wspólnotach. Szczegóły na stronie internetowej. Wszystkich, którzy zamieszkali na terenie naszej Parafii w ostatnich latach, zwłaszcza w okresie pandemii prosimy o poinformowanie w Biurze Parafialnym o dołączeniu do naszej wspólnoty.
 4. W trosce o nasze wspólne dobro i jak najlepsze warunki życia naszej Parafii aktualnie prowadzimy prace remontowe elewacji południowej kościoła, wnętrz małego domu parafialnego, parteru dużego domu parafialnego, wnętrza kaplicy cmentarnej oraz prace konserwatorskie prospektu organowego. Fotorelacje znajdują się na naszej stronie internetowej. Bardzo dziękujemy za modlitewne, jak i materialne wsparcie tych przedsięwzięć.
 5. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła od strony targowiska zbierane są podpisy pod projektem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej o zmianie ustawy o rencie socjalnej.
 6. Zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Dariuszem Oko w poniedziałek 26 września. O godz. 18.00 Msza św. z homilią a po niej wykład pt. „Katastrofa Kościoła w Niemczech jako sygnał alarmowy dla całego Kościoła”.
 7. Koło Misyjne prosi o przynoszenie starych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy czy monet, które zostaną przekazane na cele misyjne. Przedmioty te można zostawić w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 8. Od 3 października w Biurze Parafialnym będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 9. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20 – 21 października. Będzie to przygotowanie do obchodzenia w 2024 r. XX-lecia powstania naszej Diecezji. Wszystkich, którzy pragną w niej uczestniczyć prosimy o zgłaszanie się w Biurze Parafialnym.
 10. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca rozpocznie się 11 października w parafii Św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Bernadeta Leda, lat 62;
† Bogusław Pastwa, lat 64; † Joanna Słowińska, lat 82; † Józef Czerwczak, lat 72; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Remont parteru domu parafialnego

Remont rozpoczął się w łazienkach. Trwają prace instalacyjne, malowanie ścian i kafelków.

Prace konserwatorskie prospektu organowego

Elementy prospektu organowego przed i w trakcie konserwacji.

Dalsze prace remontowe małego domu parafialnego

Przy remoncie małego domu parafialnego, przeznaczonego dla ukraińskich uchodźców, trwają dalsze prace instalacyjne. Serdecznie dziękujemy parafianom i osobom spoza parafii za włączenie się w te działania.

Rozpoczęcie prac remontowych elewacji południowej kościoła

Prace remontowe we wnętrzu kaplicy cmentarnej

Intencje mszalne 18-25 września 2022 r.

INTENCJE MSZALNE  18-25 września 2022
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18 września 07:30 † Jadwiga Ślazińska – 18 Msza Św. Gregoriańska
09:00 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla wnuczek Amelii, Wiktorii, Julii, Laury i wnuka Leona
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN I OFIARODAWCÓW
† Leokadia, Jadwiga i Edmund Renklewscy oraz zmarli z rodziny
12:15 Za Joannę i Damiana Krzysztoszek w 3 r. Sakr. Małż. oraz Antoninę Krzysztoszek w 2 r. urodzin o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
20:00 W podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla całej społeczności Przedszkola nr 80 „Królestwo Maciusia” w roku szkolnym 2022/2023
PONIEDZIAŁEK 19 września 07:30 † Bartek z okazji urodzin i zmarli dziadkowie z obojga stron
18:00 † Jadwiga Ślazińska – 19 Msza Św. Gregoriańska
O zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wszystkie łaski potrzebne do zbawienia dla Ewy, Wojciecha, Agnieszki, Adama, Małgorzaty i Piotra Lewandowskich
WTOREK 20 września 07:30 † Jolanta Rasała
18:00 † Jadwiga Ślazińska – 20 Msza Św. Gregoriańska
† Zofia i Henryk Kuchcińscy, Walentyna i Jan Mańkowscy, Halina i Antoni Tomczakowie, Marian Sroczyński i Marzena Kuchcińska
ŚRODA 21 września 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
07:30 † Krzysztof Kochanowski i zmarli z rodziny
18:00 † Jadwiga Ślazińska – 21 Msza Św. Gregoriańska
Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem NMP
CZWARTEK 22 września 07:30 † Artur (intencja od wspólnoty Żywego Różańca)
18:00 † Jadwiga Ślazińska – 22 Msza Św. Gregoriańska
† Makary Kazek o spokój duszy
PIĄTEK 23 września 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
07:30 † Jadwiga Ślazińska – 23 Msza Św. Gregoriańska
18:00 † Helena, Jan, Halina, Cecylia, Bronisław, Sylwester, Teresa i dusze w czyśćcu cierpiące
REZ
SOBOTA 24 września 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
07:30 † Maria i Marian Szopieraj
† Jadwiga Ślazińska – 24 Msza Św. Gregoriańska
14:00 Sakrament Małżeństwa Małgorzaty i Maurycego
16:00 Sakrament Małżeństwa Moniki i Michała
18:00 † Marian z okazji urodzin z prośbą o życie wieczne w domu Boga Ojca (intencja od żony)
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 września 07:30 † Jadwiga Ślazińska – 25 Msza Św. Gregoriańska
09:00 † Leszek Paterka w 14 r. śm. i zmarli z rodziny Radke, Paterka, Mazur i Masłowskich
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN I NOWOOCHRZCZONE DZIECI
12:15 † Zenon Napierała i Teresa Mikołajczyk
Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Haliny i Zbigniewa Has z okazji 50 r. Sakr. Małż.
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
20:00 Dziękczynna za 40 lat małżeństwa i otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Jerzego Kapelińskich