Ogłoszenia Duszpasterskie, IV Niedziela w Ciągu Roku 29 stycznia 2023 r.

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe – wszystkim korzystającym z tego czasu życzymy udanego wypoczynku i regeneracji sił duchowych i fizycznych. W naszej Parafii, w pierwszym tygodniu ferii, organizujemy świetlicę zimową dla dzieci. Na karnawałowy bal przebierańców zapraszamy wszystkie dzieci z rodzinami w sobotę, o godz. 16.00 do Domu Parafialnego – szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 2. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa po wieczornej Mszy św.
 3. W czwartek, 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy do kościoła gromnice, które zostaną poświęcone w czasie Mszy św. Z racji dnia życia konsekrowanego odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie pierwszoczwatkowe nabożeństwo o powołania. Po nabożeństwie zapraszamy Parafian do prac przy demontażu świątecznych dekoracji w naszym kościele.
 4. Także w czwartek zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą w szachy – bez względu na wiek i umiejętności – na spotkanie o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 5. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Nabożeństwie spotkanie Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym. W tym dniu, z racji wspomnienia św. Błażeja, po Mszach św. zostanie udzielone tradycyjne błogosławieństwo wszystkim cierpiącym na choroby gardła.
 6. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu ks. Adam odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną, natomiast ks. Marcin do chorych uda się 11 lutego.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo i spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 8. Z racji ferii Msza św. oraz spotkanie dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ( z klas VII, VII oraz ze szkół średnich) odbędzie się wyjątkowo w czwartek, 16 lutego o godz. 18.00.
 9. Wszystkie pary i narzeczonych zapraszamy na katechezę przedmałżeńską pod hasłem „Co i jak, zanim powiesz tak” w dniach 24 – 26 lutego oraz 3 – 5 marca. Zapisy przez formularz na stronie coijak.org.pl
 10. Wszystkich chorych zapraszamy na parafialne obchody Dnia Chorego, 11 lutego, w sobotę na godz. 10.30. Szczegóły za tydzień.
 11. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich pragnących rozpalić swoje serce piękną miłością na wieczór walentynkowy przy Sercu Pana Jezusa pod hasłem „Serca do Serca”. Gościem wieczoru będzie o. Maciej Sierzputowski.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Miłosz Piękoś, lat 35; † Rafał Karwasz, lat 53; † Józefa Tumielewicz, lat 75; † Barbara Mrozińska, lat 68; † Andrzej Szmyt, lat 66; † Wiesław Rajski, lat 68;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Świetlica „Zimowych odkrywców” rusza już w poniedziałek

Wszystkie zapisane dzieci zapraszamy od poniedziałku do świetlicy zimowych odkrywców!

Świetlica będzie czynna w godzinach od 10:00 do 15:00. Bardzo prosimy o punktualność. Ramowy plan dnia: 10:00- wprowadzenie do dnia/ przywitanie/ gry i zabawy; 10:30- śniadanie; 11:00-14:00 – zajęcia z wychowawcami; 14:00- obiad; 15:00- powrót do domu. Zajęcia będą odbywały się w specjalnie przygotowanej sali na pierwszym piętrze. Prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę. Zapewniamy dzieciom drugie śniadanie, obiad oraz napoje przez cały dzień. Jeśli rodzic wyraża zgodę na samodzielny powrót dziecka ze świetlicy do domu to prosimy o stosowne upoważnienie.

Wystawa poświęcona śp. ks. Zygmuntowi Trybowskiemu

Od dzisiaj (tj. 27.01.2023) w naszym kościele można się zapoznać z wystawą poświęconą śp. ks. Zygmuntowi Trybowskiemu. Wystawa zawiera zdjęcia wraz z opisami etapów życia i wspomnienia o zmarłym kapłanie. Możemy poznać lata młodzieńcze, czas przygotowania do kapłaństwa, budowanie wspólnoty Kościoła aż po czas zmagania się z chorobą i odejście do domu Ojca.

Nabożeństwo ku czci św. Gemmy i modlitwa o uzdrowienie

Jak co miesiąc w ostatni czwartek miesiąca odbyła się wieczorna Msza św. z relikwiami św. Gemmy, a po niej nabożeństwo ku czci św. W czasie nabożeństwa przed wystawionym Najświętszym Sakramencie modlimy się również o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Gemmy oraz odmawiamy modlitwy uwielbienia. Nabożeństwo prowadzi i ubogaca swoim śpiewem zespół „EMMA”. Zapraszamy na kolejny wieczór ze Świętą 23 lutego 2023 o godz. 18.00.

Intencje mszalne 29 stycznia – 5 lutego 2023 r.

INTENCJE MSZALNE 29 stycznia – 5 lutego 2023
IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 stycznia 07:30 W 60 r. urodzin Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo
09:00 † Danuta Ździebło w 2 r. śm.
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN
12:15 † Tadeusz z okazji 38 r. śm.
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Dziękczynna za dar życia i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, wszelkie łaski potrzebne do zbawienia i opiekę MB dla Doroty w dniu urodzin
20:00 † Karolina Kantorska – 29 Msza Św. Gregoriańska
PONIEDZIAŁEK 30 stycznia 07:30 † Karolina Kantorska – 30 Msza Św. Gregoriańska
18:00 Z okazji 80 r. urodzin Teresy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny
WTOREK  31 stycznia 07:30 † Andrzej Szmyt (intencja od Fordońskiego Zakładu Pogrzebowego)
18:00 † Grzegorz Florczak, Alicja Świetlik (intencja od Liturgicznej Służby Ołtarza)
I ŚRODA MIESIĄCA 1 lutego 07:30 † Urszula i Franciszek Garda, Ildefonsa (k) i Roman Głuszkowscy
18:00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem NMP
19:30 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Za Kościół za wstawiennictwem Przeczystego Serca św. Józefa
I CZWARTEK  MIESIĄCA 2 lutego 07:30 † Ryszarda (k) i Bolesław
18:00 † Edward Kwaśniewski w 8 r. śm.
19:30 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Za kapłanów i o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne
I PIĄTEK MIESIĄCA 3 lutego 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Wynagradzająca NSPJ
07:30 † Paweł Lisowski (intencja od Jakuba z rodziną z Włocławka)
18:00 Wynagradzająca NSPJ
I SOBOTA MIESIĄCA 4 lutego 06:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – Wynagradzająca NS NMP
07:30 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
15:00 Sakrament Małżeństwa Moniki i Tymoteusza
18:00 † Zygmunt Zajkiewicz z okazji urodzin o wieczne zbawienie
V NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lutego 07:30 † Czesław i Teresa Misiak, Kazimierz, Maria i Karol Choryan, Antoni, Bronisława (k) i Jerzy Redis
09:00 Z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członkiń i członków Żywego Różańca oraz kapłanów posługujących w naszej parafii
10:30 SUMA – ZA ZMARŁYCH PARAFIAN POCHOWANYCH W STYCZNIU
12:15 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB dla Filipa w 7 r. urodzin
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
20:00 W 18 r. urodzin Kevina i Oliviera z podziękowaniem za dar życia i wiary oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo, pomoc Ducha Św. w wyborach życiowej drogi i opiekę Matki Najśw. i aniołów stróżów

Postęp prac w domu na dziedzińcu parafialnym

Prace remontowe w domku na dziedzińcu parafialnym nadal trwają. W ostatnim czasie zostały położone płytki podłogowe we wszystkich pomieszczeniach. Postęp prac przedstawia krótka fotorelacja.

Festiwal Zespołów Muzycznych Diecezji Bydgoskiej

W minioną niedzielę nasza schola parafialna brała udział w pierwszej odsłonie diecezjalnego festiwalu zespołów muzycznych. Pani Agata Pufal, prowadząca scholę dziecięcą przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, w relacji z tego wydarzenia napisała:

Festiwal Zespołów Muzycznych Diecezji Bydgoskiej to świetny pomysł i inicjatywa która łączy miłośników muzyki religijnej i chrześcijańskiej. Festiwal wyzwolił dużo pozytywnej energii wśród uczestników i pozwolił spotkać się dzieciom i młodzieży z różnych Parafii, które śpiewają dla Boga całym sercem. Poza tym mogły wymienić się repertuarem, różnorodnością wykonywanych utworów, poczuć też zdrową rywalizację śpiewając na scenie. Dobra akustyka i warunki do występu spotęgowały emocje tak że na każdej twarzy pojawił się uśmiech i duma. Idealnym pomysłem było również wspólne kolędowanie które dodatkowo zacieśniło więzi. To cudowny sposób na integrację dzieci i młodzieży, który mam nadzieję wpisze się na stałe do kalendarza wydarzeń w Bydgoskiej Parafii.

Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2

W niedzielne popołudnie 22 stycznia 2023 r. w naszej świątyni odbyły się tradycyjne jasełka. Artyści mniejsi (z klasy drugiej) i starsi (z klas ósmych) Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowali piękną inscenizację o Bożym Narodzeniu. Przedstawienie odbyło się pod czujnym okiem Pań Danuty Cwynar i Kariny Kaczmarek. W trakcie występu nie zabrakło oczywiście kolęd, do śpiewu których włączali się przybyli do świątyni goście. A wśród nich obecnych było wiele Babć i Dziadków, którzy w ten weekend mieli swoje święto. Ks. Krzysztof podziękował wszystkim za włożony trud i dostarczone wrażenia. Podkreślił, że Pan Jezus przyszedł na świat by obdarzyć nas miłością. I my powinniśmy dzielić się nią wzajemnie, podobnie jak uczyniły to dzieci i młodzież tego wieczoru. Każdy z uczestników oraz wszystkie Babcie i Dziadkowie otrzymali na zakończenie słodkie upominki.

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Zwykła, 22 stycznia 20223 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy, ustanowioną przez papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. Podczas Sumy Parafialnej o godz. 10.30 nastąpi uroczysta intronizacja Pisma Świętego. Niech dzisiejsza niedziela będzie dla nas szczególną zachętą do codziennej lektury i rozważania słów Pisma Świętego.
 2. Zakończyliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili kapłanów do swoich domów, za gościnne przyjęcie, czas wspólnej modlitwy i spotkania oraz za wszystkie przedstawione uwagi i spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary na potrzeby naszej parafii.
 3. W związku z przedłużonym w polskiej tradycji okresem Bożego Narodzenia dzisiaj na Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.15 kolędy zaśpiewa duet muzyczny Pełnia z Mińska na Białorusi a o godz. 17.00 zapraszamy na jasełka w wykonaniu SP nr 2.
 4. Także dzisiaj nasza Schola Dziecięca weźmie udział w Festiwalu Zespołów Muzycznych Diecezji Bydgoskiej „Kolędujmy Małemu”, który odbędzie się w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym przy ul. Grodzkiej 18, o godz. 16.00. Zapraszamy!
 5. W poniedziałek odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 18.00 Msza św. a po niej spotkanie w Domu Parafialnym.
 6. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej. Zachęcamy do korzystania z katolickich mediów a szczególnie do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym znajdziemy wiele artykułów o bieżących wydarzeniach w Kościele.
 7. Także we wtorek zapraszamy na spotkanie grupy medialnej tych, którzy już ją tworzą, jak i tych, którzy chcieliby do niej dołączyć – po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialny.
 8. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy i modlitwę o uzdrowienie.
 9. W przyszła niedzielę przybędzie do naszej Parafii wystawa poświęcona ks. Prałatowi Zygmuntowi Trybowskiemu, w związku z którą homilię będzie głosił ks. Piotr Wachowski, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej.
 10. Wszystkie pary i narzeczonych zapraszamy na katechezę przedmałżeńską pod hasłem „Co i jak, zanim powiesz tak” w dniach 24 – 26 lutego oraz 3 – 5 marca. Zapisy przez formularz na stronie coijak.org.pl
 11. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzinami na bal karnawałowy który, odbędzie się 4 lutego, o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 12. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chorych na parafialne obchody Dnia Chorego, 11 lutego, w sobotę na godz. 10.30.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Tadeusz Fabiś, lat 82;   Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…