Spacer po Bydgoszczy – Bydgoszcz wodna

14 maja odbył się drugi wiosenny spacer po Bydgoszczy. Tym razem tematem przewodnim był wodny charakter miasta. Przewodnikiem liczącej niemal 30 osób grupy był pan Jerzy Bitner. Każdemu z przystanków spaceru towarzyszyły rozliczne historie dotyczące żeglugi i bydgoskiego węzła wodnego – śluz, mostów i ogólnie pojętej historii miasta. Wycieczka zatrzymała się również w zrewitalizowanych niedawno młynach Rothera, gdzie dzięki uprzejmości pana Jakuba Jodłowskiego nadarzyła się okazja do zwiedzenia niedostępnych jeszcze przestrzeni. Na swej drodze spacerowicze napotkali też świętujących 110-lecie szkoły absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy a wśród nich prezydenta miasta Rafała Bruskiego. Spacer zakończył się w Domu Parafialnym, gdzie na słodki poczęstunek zaprosił ksiądz Krzysztof. Kolejny spacer parafian i gości był nie tylko okazją do poznania ciekawostek na temat Bydgoszczy, ale przede wszystkim do jeszcze bliższego wzajemnego zapoznania się.

Kolejny etap remontu domu dla uchodźców z Ukrainy

Kontynuowano prace instalacyjne i  murarskie, przygotowano otwory okienne do montażu stolarki oraz oczyszczona została elewacja. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, także za te przelane na nasze konto.

Ogłoszenia Duszpasterskie, V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 2. Jutro przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski.
 3. We wtorek Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, podczas wieczornej Mszy św. udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Otoczmy naszą modlitwą kandydatów do tego Sakramentu, a także ich rodziny i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości.
 4. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w środę, o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.
 5. Także w środę, 18 maja, zapraszamy na wspólne świętowania 102 urodzin św. Jana Pawła II. W programie modlitwa przy Jego relikwiach, świadectwo Wiary Ewy Liegman, prezesa Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia. Początek o godz. 19.00. W związku z tym nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu a Msza św. wieczorna będzie odprawiona w kaplicy Domu Parafialnego.
 6. W przyszłą niedzielę kościół pw. Św. Łukasza i św. Rity w Fordonie zostanie ogłoszony Sanktuarium św. Rity, podczas Mszy św. o godz. 13.00. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVP Polonia. Szczegółowy plan uroczystości zamieszczony jest na stronach Diecezji Bydgoskiej oraz parafii św. Łukasza.
 7. W ubiegłą niedzielę na remont domu dla uchodźców z Ukrainy zebraliśmy 6 790 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, także za te przelane na nasze konto.  Kontynuowano prace instalacyjne i  murarskie, przygotowano otwory okienne do montażu stolarki oraz oczyszczona została elewacja. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 8. W dalszym ciągu bardzo prosimy o zgłaszanie w Biurze Parafialnym miejsc, gotowych na przyjęcie uchodźców z Ukrainy, którzy poszukują dachu nad głową.
 9. We wtorek, przy naszym kościele stanie mammobus z Regionalnego Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Na bezpłatne badania mammograficzne zapraszamy wszystkie Panie między 50 a 69 rokiem życia, także te, które są gośćmi z Ukrainy. Badania będą wykonywane od 9.00 do 16.00.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Bernadeta Krystek, lat 59; † Krystyna Majewska, lat 87; † Lidwina Cywińska, lat 101; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Intencje mszalne 15-22 maja 2022

INTENCJE MSZALNE  15-22 maja 2022
V NIEDZIELA WIELKANOCNA                    15 maja       07:30 † Alfred Wesołowski, zmarli z rodziny Wesołowskich i Mialików oraz Ludgarda Szymańska
09:00 † Ewa Klein-Kaczmarzyk w 1 r. śm.
† Marta Nierzwicka – 15 Msza Święta Gregoriańska
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN I OFIARODAWCÓW
12:15 † Halina i Alfons Meger, Urszula i Edward Kawka
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM – O Boże błogosławieństwo dla Jędrzeja i Anny Benedyków i całej rodziny
20:00 † Łucja i Tadeusz Gnat, rodzice i rodzeństwo z obojga stron, Henryka (k) i Jan Badzińscy o radość życia wiecznego
PONIEDZIAŁEK 16 maja 07:30 † Marta Nierzwicka – 16 Msza Święta Gregoriańska
18:00 † Zofia, Ignacy, Roman i Stanisław Krauze, Józef, Grzegorz, Iwona i Andrzej Stachewicz
† Bogdan Tkaczyn w 22 r. śm. i rodzice z obojga stron
WTOREK 17 maja 07:30 REZ
† Marta Nierzwicka – 17 Msza Święta Gregoriańska
18:00 BIERZMOWANIE
ŚRODA 18 maja 07:30 † Marta Nierzwicka – 18 Msza Święta Gregoriańska
18:00 Zbiorowa za wstawiennictwem NMP
† Jan Oszwałdowski z okazji 75 r. urodzin
CZWARTEK   19 maja 07:30 † Marta Nierzwicka – 19 Msza Święta Gregoriańska
18:00 † Zofia i Piotr Lauda
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Sławomira
PIĄTEK 20 maja 07:30 † Jarosław i Irena Bielawscy
18:00 † Rajmund Raniszewski
† Marta Nierzwicka – 20 Msza Święta Gregoriańska
SOBOTA 21 maja 07:30 † Marta Nierzwicka – 21 Msza Święta Gregoriańska
† Anna, Julia i Łucja Nuckowskie
18:00 † Barbara i Frieda Kmiecik oraz Wiktoria Ciepłucha
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 maja 07:30 † rodzice Anastazja i Leon Plita oraz Ryszard Napierała
09:00 † Helena Jankowiak i Helena Dźwikowska w dniu imienin o dar Nieba
† Marta Nierzwicka – 22 Msza Święta Gregoriańska
10:30 SUMA – ZA PARAFIAN I NOWOOCHRZCZONE DZIECI
12:15 † Marian Paśnik w 5 r. śm.
14:00 W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM
20:00 † ks. dr Franciszek Welc w 27 r. śm. – 1-szy duszpasterz akademicki w Bydgoszczy, długoletni rektor kościoła klarysek (intencja od absolwentów Duszpasterstwa Akademickiego „Viator”)

Prace remontowe domu dla uchodźców z Ukrainy

W minionym tygodniu kontynuowano prace instalacyjne, murarskie oraz rozpoczęto stawianie ścian działowych. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację oraz tym, którzy przekazali ofiary na ten cel. Nadal prosimy o pomoc przy realizacji zaplanowanych prac.

Ogłoszenie Duszpasterskie, IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

 1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego pasterza obchodzimy Światowy dzień modlitw o powołania – módlmy się o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie do naszego bydgoskiego seminarium. Tej intencji poświęcony będzie cały nadchodzący tydzień – pod hasłem Posłani w Pokoju Chrystusa – w którym przeżywać będziemy Kwartalne Dni Modlitw o Powołania. Aktualnie, z naszej Parafii, jeden kleryk przygotowuje się do służby kapłańskiej w seminarium Redemprotis Mater w Rzymie.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 3. Jutro przeżywać będziemy, przeniesioną z dzisiaj, Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
 4. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św. a po niej na spotkanie do Domu Parafialnego.
 5. We wtorek wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 6. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania we wtorek, 17 maja o godz. 18.00. Próba przed tą uroczystością odbędzie się w najbliższy czwartek, po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa!
 7. Wspólnota Pogłębiarki zaprasza na Mszę św. w piątek na godz. 18.00. Po Nabożeństwie Majowym spotkanie w Domu Parafialnym.
 8. Zapraszamy na kolejny spacer – „Bydgoszcz wodna”, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Zbiórka o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 9. Koło Misyjne informuje, że w wyniku ostatniej loterii misyjnej zebrano 1350 zł, a ze składek członkowskich i darowizn – 600 zł. Na potrzeby Księży Werbistów pracujących w Rosji i na Białorusi przekazano 900 zł, a dla księży diecezjalnych pracujących w Czadzie, Turcji i Kazachstanie – 1000 zł. Wszystkim zaangażowanym w Dzieło Misyjne naszej Parafii oraz organizację loterii składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebrano 890 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.
 11. W minionym tygodniu remontując dom na potrzeby uchodźców z Ukrainy kontynuowano prace instalacyjne, murarskie oraz rozpoczęto stawianie ścian działowych. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację oraz tym, którzy przekazali ofiary na ten cel. W nadchodzącym tygodniu prosimy o pomoc przy realizacji zaplanowanych prac. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 12. W minionym tygodniu zwiększyła się liczba uchodźców z Ukrainy poszukujących dachu nad głową, dlatego bardzo prosimy o zgłaszanie w Biurze Parafialnym miejsc, gotowych na ich przyjęcie.
 13. Już dzisiaj zapraszamy na świętowanie 102 urodzin św. Jana Pawła II ze Świadkiem Wiary Ewą Liegman, prezesem Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz zespołem Trzecia Godzina Dnia, 18 maja, w środę, o godz. 19.00.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Mirosława Powierska, lat 55; † Krystyna Dopierała, lat 88; † Anna Marach, lat 54; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…