Wyjazd ministrantów do Pelplina
W słoneczną sobotę 20 czerwca ministranci wraz z ks. Adamem udali się do małego miasteczka - Pelplina. Zwiedzanie rozpoczęli od krużganków oraz pomieszczeń klasztornych Bazyliki Katedralnej. Następnie udali się do Muzeum Diecezjalnego, którego najcenniejszym skarbem jest Biblia Gutenberga. Można było podziwiać sztukę średniowieczną oraz nowożytną. W muzeum znajdują się również przedmioty sakralne - pozłacane kielichy, monstrancje i szaty liturgiczne. Po trudach zwiedzania był czas na odpoczynek i lody w Barokowym Zespole Parkowym. Grupa zrobiła sobie wspólne, obowiązkowe zdjęcie przy dębie Leonarda. Po czasie relaksu ministranci udali się do wnętrza Bazyliki Katedralnej. Ksiądz Adam pokazał im wiele zakamarków i opowiedział historię kościoła.
Chcesz zobaczyć najwyższy drewniany ołtarz w Polsce - koniecznie wybierz się do Pelplina.
Tekst: Joanna Filipiak
Zdjęcia: Dariusz Filipiak