Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy
menu
Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Wielkiego Postu, 16 marca A. D. 2025.
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Nadzieja – wiara w to, że jeszcze wydarzy się miłość”, które trwać będą do najbliższej środy, 19 marca, a prowadzi je ks. Krzysztof Porosło z Krakowa, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki głoszone są dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. a w dni powszednie podczas Mszy św. o godz. 9.00 oraz 18.00, dla środowisk akademickich, nauczycielskich, medycznych, inżynierskich i twórczych specjalna konferencja dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 20.00. a w dni powszednie o godz. 19.00. Od poniedziałku do środy, od godz. 17.30 będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi św. Ks. Krzysztof prowadzi także rekolekcje dla młodzieży ze szkół średnich z terenu naszej Parafii.
Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Piotr Przyszlakowski, w niedziele o godz. 15.30.
Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Nie ma, że się nie da” po raz drugi wyruszy z naszej Parafii do Solca Kujawskiego (44,5 km) oraz Nakła nad Notecią (41 km) w piątek, 11 kwietnia, po Mszy św. o godz. 21.00. Zapisy na stronie: www.edk.org.pl
Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, pod hasłem „Misjonarze dzielą się nadzieją”. Z tej okazji odbywa się kwesta do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy Ad Gentes.
W przyszłą niedzielę, wolontariusze Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szyndzielarza „Łupaszki”, po Mszach św. o godz. 10.30, 12.15 i 14.00 będą prowadzić kwestę na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych.
Zapraszamy na pielgrzymkę w Bieszczady – m.in. do sanktuariów Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku – Kamiennej, Kalwarii Pacławskiej i Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, do sanktuarium na Świętym Krzyżu, a także do Komańczy, Markowej, Przemyśla i Sanoka – w dniach 28 kwietnia – 3 maja. Szczegóły na plakacie, zapisy w Biurze Parafialnym.
Trwają prace przystosowujące Dom Parafialny do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, a prowadzone prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję polecamy modlitwie wszystkich Parafian. Ofiary można także wpłacać na parafialne konto z dopiskiem „winda” oraz składać do skarbony pod I stacją Drogi Krzyżowej, obok której pokazana jest wizualizacja windy.
Zachęcamy do przekazywania 1,5 % podatku osobom i instytucjom potrzebującym pomocy i ją niosącym. Szczególnie polecamy fundację „Kaktus”, która zorganizowała wiele wydarzeń we współpracy z naszą Parafią - jej wizytówki są wyłożone na ławkach. W każdy piątek, od godz. 10.00 do 12.00 w Domu Parafialnym będzie można uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych PIT.
Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Przedszkola „Wesołe Smyki” przy ul. Rejtana 3 zapraszają dzieci w wieku 3 – 6 lat, wraz z rodzicami, na Drzwi Otwarte w środę, 19 marca, w godzinach 15.30 – 17.30.
Na ławkach wyłożone są kalendarze nabliższych, wielkopostnych wydarzeń w naszej Parafii. Prosimy zabrać je ze sobą.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.Amen