Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiaj kończymy Oktawę Wielkiej Nocy przeżywając Niedzielę Bożego Miłosierdzia, ustanowioną 20 lat temu przez św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 przy krzyżu misyjnym przy naszym kościele odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji mieszkańców naszego miasta i wypuścimy w niebo Różaniec, który symbolizować będzie naszą modlitwę wznoszącą się do Ojca w niebie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy osobistej, w łączności duchowej czy przez łącza internetowe.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Zechciejmy w tym tygodniu ze szczególną gorliwością w modlitwach prosić o Miłosierdzie Boże a jeszcze bardziej realizować je w swoich czynach.
 3. Od poniedziałku do soboty, od porannej do wieczornej Mszy św. w naszym kościele twa adoracja Najświętszego Sakramentu – dzisiaj szczególnie zapraszamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 4. W czwartek, 23 kwietnia, wspominamy św. Wojciecha. Za przyczyną głównego patrona Polski wypraszajmy łaski dla naszej Ojczyzny w tym trudnym czasie epidemii. Pamiętajmy również w modlitwie o ks. Wojciechu posługującym w naszej parafii.
 5. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia od jutra w naszym kościele, we Mszy św. będzie mogło uczestniczyć 60 osób. Prosimy w związku z tym o bezwzględne przestrzeganie środków bezpieczeństwa – zachowanie dwóch metrów dystansu między osobami w kościele oraz zakrywanie twarzy maseczkami ochronnymi.
 6. W związku ze zmianą ograniczenia liczby wiernych internetowa transmisja Mszy św. z naszego kościoła odbywać się będzie jedynie w niedziele – transmitować będziemy Sumę o godz. 11.00.
 7. Przypominamy, że biura cmentarne i parafialne (tylko w sprawach nagłych
  i koniecznych) czynne są od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 11.00.
 8. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele. W związku z pojawiającymi się pytaniami podajemy numer konta naszej parafii:

14 1240 1183 1111 0000 1291 0324

 1. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii
  X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 2. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Emilia Skrzypczak

† Jadwiga Grochowiak

† Przemysław Pawlak

† Adam Bagniewski

† Stanisław Mucyk

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2020.04.18 17:40, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka