Ogłoszenia Duszpasterskie, XII Niedziela w ciągu roku, 23 czerwca A. D. 2024

 1. Uwielbiamy Pana Boga za Jego łaski, które pomogły nam przeżyć w minioną niedzielę jubileuszowy Festyn Parafialny Rusz Serce. Za włożony wysiłek, czas i umiejętności dziękujemy naszym Parafianom, jak i wszystkim osobom, które na różny sposób objawiły życzliwość i miłość do naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy instytucjom, organizacjom, służbom, firmom i osobom prywatnym, które wsparły organizatorów, a zwłaszcza ofiarodawcom loterii fantowej. Dziękujemy artystom, którzy wystąpili na scenie, jak i wystawcom, sprzedawcom oraz wolontariuszom. Bardzo dziękujemy tym, którzy upiekli i dostarczyli ciasta. Niech to wydarzenie zaowocuje dobrem i ofiarną troską o drugiego człowieka, bo warto ruszać serca. Fotorelacja oraz filmiki z festynu na naszej stronie internetowej, facebooku oraz na tablicy pod chórem.
 2. Bardzo prosimy o przynoszenie spisanych świadectw z przeżycia Misji Ewangelizacyjnych w Naszej Parafii do Biura Parafialnego oraz o propozycje i potrzeby na czas Roku Jubileuszowego, które można umieścić na tablicy pod chórem.
 3. Zakończył się rok szkolny – za ofiarną służbę dziękujemy pedagogom, nauczycielom, katechetom i pracownikom administracji. Wszystkim – dzieciom, młodzieży oraz dorosłym – życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku oraz regeneracji sił duchowych i fizycznych. Jednocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św. a nawiedzając kościoły, miejsca święte i naszą świątynię pamiętajmy o godnym stroju.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 5. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Gemmy o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 18.00.
 6. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Ojcu Świętym. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. W ramach wkładu własnego na budowę windy w Domu Parafialnym (316 tys. zł) zebraliśmy do tej pory 53 932,71 zł. Dziękując wszystkim darczyńcom prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel do skarbony pod I Stacją Drogi Krzyżowej oraz przelewem na konto parafialne z dopiskiem „winda”.
 8. Nasza Parafia, wraz z Fundacją Kaktus zaprasza dzieci na letni wypoczynek do Krakowa, Małego Cichego, Zakopanego, na tatrzańskie szlaki i do Wadowic – od 19 do 24 sierpnia. Koszt 1580 zł, zapisy w Biurze Parafialnym.
 9. W roku jubileuszowym organizujemy, w dniach od 4 do 11 października, pielgrzymkę do źródeł kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa do Paray – le – Monial oraz m.in. Paryża, Lourdes, La Salette i Ars. Szczegóły na plakatach i naszej stronie internetowej – zapisy w Biurze Parafialnym.
 10. XX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę odbędzie się w dniach 21 – 31 lipca. Wszelkie informacje i możliwość kontaktu na stronie pielgrzymka.bydgoszcz.pl
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Jan Jeżakowski, lat 72; † Zygmunt Chyła, lat 77; † Anna Korotkiewicz, lat 51; † Marianna Łukomska, lat 96; † Grażyna Ciesielska, lat 71;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…