Festyn parafialny okiem fotografa – przeżyjmy to jeszcze raz

Trzeci festyn parafialny wystartował 16 czerwca 2024 chwilę po godzinie ósmej loterią fantową, stoiskiem medycznym oraz pysznym ciastem, choć jego oficjalna część z atrakcjami na scenie rozpoczęła się o godzinie 13.00 Loteria fantowa, pierwszy sprzedany los chwilę po 8.00, ostatni o 17.38. Każdy los wygrywał, a nagrody główne ufundowane przez firmy: Frater – pielgrzymka do Francji, Polregio – smartwatch, Domitech – rower,  przyciągały bardzo wielu uczestników. Mnóstwo emocji, długa kolejka przez cały dzień, co pozwoliło nam zebrać fundusze na letni wypoczynek dzieci oraz klubu seniora.

Od samego rana również funkcjonowała strefa kulinarna. To strefa w części stworzona dzięki ofiarności parafian, ponad setka pysznych ciast, smacznych frykasów, podbiła serca ♥️ a jeszcze bardziej żołądki gości. Zupki gotowane od rana, świeżutki żurek i grochowa oraz bardzo chwalony smaluszek z chlebkiem od piekarni Murmiło i Państwa Poćwiardowskich. Na deser zaś był ogromny tort – prezent od ks. Sławka Bara i Bydgoskiej Bazyliki.

Stoisko medyczne – mierzenie ciśnienia i poziomu cukru, pomiar tkanki tłuszczowej, porady jak dbać o swój kręgosłup, badanie słuchu – nasz zespół uwijał się od samego rana, chętnych do badań nie brakowało.

Na placu rozgościły się również stoiska parafialne, z których skorzystali i mali i duzi – namiot parafialny z torbami, kubkami, magnesikami, klub seniora z balonami i wiankami, warkoczyki i przypinki – różnorodność, a za tym wszystkim uśmiechnięta załoga NSPJ.

Poza stoiskami parafialnymi można było skorzystać z atrakcji, które przygotowali na swoich stoiskach nasi zaproszeni goście: Siostry Fundacja „Mała Trzódka”, Duszpasterstwo Młodzieży Młyn, Stowarzyszenie „Salus Populi Romani”, grupa wsparcia psychicznego, stoisko zielarskie Dekokraina, warsztaty z robienia soli zapachowej „Zioła z sosnowego ogrodu”, stoisko z rzeźbami, Bzzzt Cafe z pyszną kawą i lodami, grill, Food Truck z kujawskim jedzeniem, MWiK z cysterną z wodą, Pan Karol z watą cukrową, miody pszczele, a także straż pożarna, straż graniczna, policja, harleyowcy, dmuchańce, nadleśnictwo, szachy, stoisko malarskie.

Przez cały czas trwał wyczekiwany turniej ojcowski, a w tym roku do zabawy zaprosiliśmy również mamy. Chrupki, gwoździe, to tylko nie które z towarzyszących rekwizytów.

Równolegle dzieci mogły wziąć udział w wielu grach i zabawach, gdzie nasi wolontariusze byli wspierani przez uczniów ze szkolnego koło Caritas SP2, którzy m.in. malowali dzieciom twarze.

A co w tym czasie działo się na scenie? Usłyszeliśmy dzieci z przedszkola „Królestwo Maciusia”, uczniów z SP2, Sandrę ze szkoły dla osób niewidomych, pokaz zumby oraz ks.Padre Poler i Pana Jurka Paterskiego. Wystąpiła także Dziecięca Schola Parafialna NSPJ. Wykonali dwa utwory, jednym z nich było Alleluja z Madagaskaru zespołu Twoje Niebo Drugi utwór pt. „Anioł Stróż” Magda Anioł. Było radośnie, skocznie i kolorowo.😊🎶🎈 Dziękujemy zespołom Twoje Niebo i Magda Anioł za możliwość skorzystania z podkładów.

Przed losowaniem głównych nagród z loterii, uczestnicy mogli wziąć udział w licytacjach, gdzie na wylicytowanie czekały stuletni wieszak z zakrystii oraz karykatura biskupa Krzysztofa.

O godzinie 18.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru góralski zespół „Pogwizdani”, który poderwał zebranych do tańca.

Całe festynowe dzieło, nie mogłoby zaistnieć bez naszych sponsorów, bez księdza Krzysztofa, bez koordynatora festynu, bez obsługi sekretariatu, bez obsługi technicznej, bez obsługi sceny i nagłośnienia, bez ochrony, bez wielu wolontariuszy oraz bez konferansjerów. Dziś nie moglibyśmy wspominać, gdyby nie było fotografa. Dziękujemy wszystkim którzy dołożyli swoją najmniejsza cegiełkę do tego festynu, a tych którzy nadal się wahają zapraszamy za rok, aby realizować tegoroczne hasło: „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, którego twórcami są Andrzej i Piotr Szczepańczykowie:

Festyn parafialny