Ogłoszenia Duszpasterskie, XI Niedziela w ciągu roku, 16 czerwca A. D. 2024

 1. Dzisiaj zapraszamy na parafialny festyn pod hasłem Rusz Serce, który rozpocznie się o godz. 13.00. Już od godz. 9.00 można brać udział w loteriach fantowych, z których dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii oraz na Klub Seniora – każdy los wygrywa. Licytacje oraz losowanie głównych nagród, którymi są: pielgrzymka do Francji, rower oraz smartwatch od 17.30. W programie festynu od godz. 13.00 in.: dla dzieci dmuchańce, gry i zabawy, występy artystyczne na scenie, turniej ojcowski i matczyny, pokazy Straży Pożarnej i Policji oraz punkty medyczne. Koncert gwiazdy wieczoru – zespołu góralskiego „Pogwizdani” o godz. 18.00.  W czasie całego festynu, parafialne, domowe ciasto, oraz wiele innych atrakcji kulinarnych. Dokładny program na naszej stronie internetowej.
 2. Dzisiaj, podczas Sumy o godz. 10.30 gościć będziemy Zespół Wokalny „Minimus” pod dyr. Sławomiry Raczyńskiej, który bierze udział w VI Ogólnopolskim Konkursie i Festiwalu Chóralnym „Musica in Urbe”.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 4. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy w poniedziałek na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 5. Także jutro, po nabożeństwie czerwcowym, w Domu Parafialnym odbędzie się kolejna katecheza dla dorosłych.
 6. We wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w łączności z nabożeństwem czerwcowym, a po nim zapraszamy na spotkanie małżeństwa, które w czasie Misji odnawiały swoje przyrzeczenia, oraz te które chcą do nich dołączyć.
 7. W środę obchodzić będziemy 111 rocznicę konsekracji naszego kościoła, której dokonał 19 czerwca 1913 r. ks. Bp Wilhelm Kloske z Gniezna. Po nabożeństwie czerwcowym spotkanie pomisyjne wspólnoty Sursum Corda.
 8. W piątek, po nabożeństwie czerwcowym, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które do I Komunii św. przystąpiły w tym i ubiegłbym roku.
 9. Nasza Parafia, wraz z Fundacją Kaktus zaprasza dzieci na letni wypoczynek do Krakowa, Małego Cichego, Zakopanego, na tatrzańskie szlaki i do Wadowic – od 19 do 24 sierpnia. Koszt 1580 zł, zapisy w Biurze Parafialnym.
 10. W roku jubileuszowym organizujemy, w dniach od 4 do 11 października, pielgrzymkę do źródeł kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa do Paray – le – Monial oraz m.in. Paryża, Lourdes, La Salette i Ars. Szczegóły na plakatach i naszej stronie internetowej – zapisy w Biurze Parafialnym.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Piotr Wrzesiński, lat 74; † Elżbieta Pasoń, lat 67;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…