Ogłoszenia Duszpasterskie, X Niedziela w ciągu roki, 9 czerwca A.D. 2024

  1. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą oktawę uroczystości Bożego Ciała oraz nasz Jubileuszowy, Parafialny Odpust. Zaangażowanym w liturgię, procesje, wystrój świątyni, stworzenie i dbanie o dywan kwiatowy w kościele, Wspólnotom niosącym sztandary i feretrony, panom niosącym baldachim, chórom: Laudate Dominum i Cantus Amici, orkiestrze z Akademii Muzycznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, Państwu Poćwiardowskim oraz Fundatorowi pamiątkowej tablicy, którą Ksiądz Biskup poświęcił i odsłonił pod chórem kościoła na początku uroczystości jubileuszowych, oraz  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do budowania jubileuszowego dobra naszej wspólnoty parafialnej przy Sercu Jezusa, składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
  3. Dzisiaj kończymy jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Po sumie o godz. 10.30 zostanie uroczyście poświęcony odnowiony Krzyż Misyjny oraz zamontowana pamiątkowa tabliczka upamiętniająca tegoroczne Misje.Dziękujemy Księdzu Tomaszowi za obdarowanie naszej Wspólnoty Parafialnej swoją ofiarną, misjonarską posługą. Po każdej Mszy św., pod chórem, można nabyć pamiątkowy krzyż misyjny.
  1. W poniedziałek nie odbędzie się katecheza dla dorosłych – następna zostanie wygłoszona w kolejny poniedziałek, 17 czerwca.
  2. W środę, obchodzimy wspomnienie związanych z naszą Parafią bł. Antoniego Świadka, Franciszka Dachtery, a w piątek obchodzimy święto bł. Biskupa Michała Kozala, męczennika, głównego patrona naszej diecezji.
  3. W ramach Roku Jubileuszowego w sobotę, zapraszamy na koncert muzyki barokowej w wykonaniu Katarzyny Fraś – Mularczyk (sopran) oraz Karola i Michała Marcinkowskich – po nabożeństwie czerwcowym.
  4. Zapraszamy na parafialny festyn pod hasłem Rusz Serce – w najbliższą niedzielę, 16 czerwca od godz. 13.00 do 19.30. Już od godz. 9.00 rozpocznie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii i potrzeby Klubu Seniora – każdy los wygrywa. Losowanie głównych nagród od 17.30. W programie od godz. 13.00 in.: dla dzieci dmuchańce, gry i zabawy, występy artystyczne na scenie (m.in. rapującego ks. Alberta), turniej ojcowski i matczyny, pokazy Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej, punkty medyczne). Koncert gwiazdy wieczoru – zespołu góralskiego „Pogwizdani” o godz. 18.00. W czasie całego festynu, parafialne, domowe ciasto, oraz wiele innych atrakcji kulinarnych. Szczegółowy program pojawi się na naszej stronie internetowej.  Prosimy  o zgłaszanie się chętnych do upieczenia ciast na festyn – zgłoszenia w zakrystii i  Biurze Parafialnym a o przynoszenie gotowych ciast prosimy w sobotę do Domu Parafialnego od 9.00 do 11.00 i od 16.30 do 17.30, oraz w niedzielę, od godz. 9.00. Wszystkie osoby pragnące zaangażować się czynnie w przeprowadzenie festynu zapraszamy na spotkanie jutro po nabożeństwie czerwcowym do Domu Parafialnego.
  5. Nasza Parafia, wraz z Fundacją Kaktus zaprasza dzieci na letni wypoczynek do Krakowa, Małego Cichego, Zakopanego, na tatrzańskie szlaki i do Wadowic – od 19 do 24 sierpnia. Koszt 1580 zł, zapisy w Biurze Parafialnym.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Irena Ligmanowska † Grzegorz Frasz † Mirosława Mazurczak † Jan Sarnecki   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…