Relacja z odpustu parafialnego – zdjęcia i film

7 czerwca 2024 obchodziliśmy wielkie święto naszej parafii – Jubileuszowy Odpust – Sto lat! Trzy lata trwały przygotowania duchowego do tego jubileuszu, a zwieńczeniem są trwające Misje Ewangelizacyjne. Mszy św. przewodniczył ks. biskup Krzysztof Włodarczyk, z udziałem wielu kapłanów i licznie zgromadzonych gości oraz wiernych. Ksiądz biskup dziękował za duchowe odrodzenie aktualnie działającym wspólnotom naszej parafii. Ordynariusz poświęcił pamiątkową tablicę, która tego dnia została zamontowana w naszej świątyni. Natomiast homilię wygłosił ks. Tomasz Bieliński, prowadzący w parafii Misje Ewangelizacyjne. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, to objawienie prawdy o miłości. Ks. Tomasz dziękował wraz z parafią za narodziny tej cząstki kościoła lokalnego. Wiele podziękowań popłynęło z ust księdza proboszcza Krzysztofa Buchholza. Natomiast dr hab. Marek Romaniuk, przybliżył rys historyczny parafii. Z okazji jubileuszu zostały także wręczone statuetki „Człowiek Serca”. Trafiły one do osób, które na trwałe wpisały się w dzieje tworzenia i działania naszej parafii: Państwo Krystyna i Antoni Poślednik, Państwo Gabiela i Franciszek Pawłowscy, Siostry Elżbietanki, Pani Basia Wilczyńska, Pani Krystyna Pol, Pan Tomek Grzelski oraz ks. biskup Krzysztof Włodarczyk. Podczas uroczystości usłyszeliśmy śpiew chórów: parafialnego Laudate Dominum i kameralnego Cantus Amici ze Żnina oraz Orkiestry Kameralnej – Studentów Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Przy organach zasiedli Krzysztof Fryska i Michał Kołodziej. Po uroczystości na placu przed kościołem czekał na wszystkich smaczny poczęstunek. Link do nagrania z uroczystości: https://www.youtube.com/watch?v=TDqNGHEVF1Y Foto: Łukasz Maklakiewicz / Dariusz Filipiak