Ogłoszenia Duszpasterskie, IX Niedziela w ciągu roku, 2 czerwca A. D. 2024

 1. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w uroczystości Bożego Ciała, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, liturgii, procesji, dywanów kwiatowych oraz za udekorowanie okien na trasie procesji. Szczególne podziękowanie składamy orkiestrze dętej Pani Ewy Makuli. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywają się w łączności z nabożeństwem czerwcowym. Do kosza umieszczonego przy ołtarzu św. Antoniego można składać płatki kwiatów przeznaczone do sypania podczas procesji, natomiast kwiaty do odświeżenia dywanu kwiatowego należy składać obok kosza – zwłaszcza prosimy o kwiaty w czwartek wieczorem.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30 – dzisiaj, wraz z procesją po sumie o godz. 10.30.
 3. Wczoraj uroczyście rozpoczęliśmy jubileuszowe, ewangelizacyjne Misje Parafialne. Szczególnej uwadze polecamy niedzielną Procesję Wiary, z czterema stacjami, na których spotykają się nasi Parafianie mieszkający w okolicy: parkingu przed Dworcem Głównym o godz. 16.00, Pl. Kościuszki o 16.30, , u zbiegu ul. Kwiatowej i Pomorskiej o 17.00 i przy Bulwarach (obok śluzy) o 17.30. Szczegółowy plan Misji znajduje się na plakatach i stronie internetowej.
 4. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą świętowały rocznicę tego wydarzenia dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 12.15. a po Mszy św., z racji wczorajszego Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci do Domu Parafialnego na niespodzianki i spotkanie przy grach planszowych.
 5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Kapłani posługujący w naszej Parafii podczas wieczornej Mszy św. będą dziękować za kolejny rok kapłaństwa.
 6. Jubileuszowe dziękczynienie za 100 lat istnienia naszej Parafii przeżyjemy w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 7 czerwca, w piątek, o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, a o godz. 20.00 z okazji 25 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy zapraszamy na koncert „Kocham i błogosławię”.
 7. Z okazji Roku Jubileuszowego zapraszamy na inauguracyjną Pielgrzymkę Serca, która wyruszy w sobotę, po Mszy św. misyjnej o godz. 9.00 do figury Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Seminaryjnej, a stamtąd udamy się do parafii pw. Świętej Trójcy, która w tym roku również obchodzi stulecie istnienia.
 8. Na koncert pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, o godz. 19.30 w Sisiu – Arenie, z okazji 25 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu zaprasza nasz Ks. Biskup Ordynariusz i Marszałek Województwa. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Parafialnym.
 9. Na swoje miejsce powrócił – po pracach renowacyjnych, przeprowadzanych przez Parafian: Pawła, Mariusza i Pawła – krzyż misyjny. Jego uroczyste poświęcenie nastąpi w przyszła  niedzielę, po sumie o 10.30.
 10. W niedzielę, 16 czerwca, będziemy przeżywali jubileuszowy parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii i Klub Seniora. Dziękując wszystkim, którzy już przynieśli fanty nadal prosimy o ich przynoszenie do zakrystii lub biura parafialnego. Prosimy  także o zgłaszanie się chętnych do upieczenia ciast na festyn – zgłoszenia w zakrystii i  Biurze Parafialnym.
 11. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Andrzej Rink, lat 82; † Bożena Radziun, lat 78;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…