Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy 26 maja A. D. 2024

  1. W miniony wtorek młodzież naszej Parafii przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania a wczoraj dzieci do I Komunii św. Bardzo dziękujemy rodzicom, katechetom, księżom Adamowi i Marcinowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzieci i młodzieży oraz samych uroczystości. Dziękujemy także za dar ołtarza – nowy mszał.
  2. W minionym tygodniu ks. Biskup mianował na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej w naszej Parafii Jacka Zelka.
  3. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, kończąca okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  4. Dzisiaj także Dzień Matki – zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich Mam na godzinę 12.15, podczas której udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo kobietom w stanie błogosławionym.
  5. Dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny – rozpoczęcie Mszą św. o 12.30 w Katedrze.
  6. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim jutro, o godz. 19.00, w auli Centrum Edukacyjno – Formacyjnego przy ul. Grodzkiej 18.00. W związku z tym spotkaniem nie będzie katechezy dla dorosłych w naszej Parafii.
  7. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej –  Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.00 po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: pl. Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 20.00. Prosimy o zaangażowanie parafian – zwłaszcza wspólnot – w przygotowanie ołtarzy oraz uroczystą oprawę procesji. Prosimy również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji. Przypominamy, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z wieczornym nabożeństwem. Zapraszamy wszystkich uczestników procesji Bożego Ciała do wspólnego zdjęcia – po zakończonej procesji – które zostanie opublikowane w przygotowywanym albumie o naszej Parafii.
  8. Wszystkie dziewczynki, a zwłaszcza te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała oraz w trakcie oktawy. Próba w środę o godz. 17.30. Zbiórka przy zakrystii.
  9. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na płatki kwiatów przeznaczone na procesję Bożego Ciała. Do środy prosimy przynosić drobno pocięte gałązki tui potrzebne do stworzenia w naszym kościele kwiatowego dywanu. Prosimy także, aby w środę wieczorem przynieść główki oraz płatki świeżych kwiatów. Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Jagody (tel. 575 979 175).
  10. W piątek po uroczystości Bożego Ciała, zgodnie z dyspensą Ks. Biskupa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu biura parafialne i cmentarne będą nieczynne.
  11. W sobotę rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
  12. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. Księża odwiedzą chory z posługą sakramentalną.
  13. Zapraszamy na jubileuszowe, ewangelizacyjne Misje Parafialne, prowadzone przez ks. Tomasza Bielińskiego, które uroczyście rozpoczniemy w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00. Szczególnej uwadze polecamy niedzielną Procesję Wiary, z czterema stacjami: na parkingu przed Dworcem Głównym, na Pl. Kościuszki, u zbiegu Kwiatowej i Pomorskiej i przy Bulwarach. Szczegółowy plan Misji znajduje się na plakatach i zaproszeniach wyłożonych na ławkach. Bardzo prosimy o pomoc w dostarczeniu zaproszeń mieszkańcom naszej Parafii, pobierając je w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.
  14. W przyszłą niedzielę, w Radiu PiK, wyemitowana zostanie audycja o naszej Parafii – o godz. 7.05 i powtórka o 23.00.
  15. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą świętowały rocznicę tego wydarzenia w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.15. Próba w piątek o godz. 17.00.
  16. Dzieci i młodzież zapraszamy do spotkania przy grach planszowych w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.15 w Domu Parafialnym.
  17. Jubileuszowe dziękczynienie za 100 lat istnienia naszej Parafii przeżyjemy w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 7 czerwca, w piątek, o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, a o godz. 20.00 z okazji 25 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy zapraszamy na koncert „Kocham i błogosławię”.
  18. W ramach wkładu własnego (316 tys. zł) do sfinansowania prac przystosowujących Dom Parafialny do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów, do dzisiaj, zebraliśmy 27 881,49 zł. Przypominamy o skarbonie w kościele, pod I stacją Drogi Krzyżowej i możliwości wpłat na konto parafialne z dopiskiem „winda”. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
  19. W niedzielę, 16 czerwca, będziemy przeżywali jubileuszowy parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii i Klub Seniora. Wszystkich, którzy  pragną włączyć się w jej organizację prosimy o przynoszenie fantów do zakrystii lub biura parafialnego.
  20. Na koncert pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, o godz. 19.30 w Sisiu – Arenie, z okazji 25 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu zaprasza nasz Ks. Biskup Ordynariusz i Marszałek Województwa. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Parafialnym.
  21. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie odrzucenia tzw. Zielonego Ładu oraz poparcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej podwyżek cen energii elektrycznej, gazu i ciepła.
  22. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
  23. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na czerwiec.
  24. W ubiegłym tygodniu Ojciec Święty uznał męczeństwo syna naszej Parafii, Sługi Bożego ks. Stanisława Streicha, który w 1938 r. podczas Mszy św. został zastrzelony przez komunistę.
  25. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Barbara Łasa, lat 77; † Grzegorz Frasz, lat 71;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…