Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 maja A. D. 2024

 1. Wczoraj Ksiądz Biskup Krzysztof powołał do funkcji i posług w Diecezji Bydgoskiej również naszych Parafian: do funkcji Ministranta Słowa Bożego – Michała Damazyna, Dariusza Filipiaka, Szymona Karczewskiego i Miłosza Świetlika a do funkcji ceremoniarza: Tomasza Kamińskiego i Pawła Opińskiego.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Zmartwychwstania Pańskiego i rozpoczynamy Okres Zwykły w liturgii. Dzisiaj wolontariusze kwestują na Hospicjum im. Błogosławionego Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy w ramach akcji Pola Nadziei.
 3. Jutro przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła – módlmy się w tym dniu w sposób szczególny za Kościół Bydgoski i naszego Pasterza ks. Biskupa Krzysztofa. Po nabożeństwie majowym zapraszamy do Domu Parafialnego na katechezę dla dorosłych, którą wygłosi ks. Adam.
 4. We wtorek, ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli grupie młodzieży z naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kandydatach do tego sakramentu i zapraszamy do udziału w liturgii. Obowiązkowa próba przed uroczystością w poniedziałek, po nabożeństwie majowym, w kościele.
 5. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, wspólnota Sursum Corda zaprasza wszystkich na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych w środę, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 6. W sobotę, podczas Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci z naszej Parafii przystąpi do I Komunii św. Próby w środę, czwartek i piątek po wieczornej Mszy św.
 7. Przyszła niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W tym dniu świętować będziemy Dzień Matki – zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich Mam na godzinę 12.15, podczas której udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo kobietom w stanie błogosławionym.
 8. Jubileuszowe dziękczynienie za 100 lat istnienia naszej Parafii przeżyjemy w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 7 czerwca, w piątek, o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, a o godz. 20.00 z okazji 25 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy zapraszamy na koncert „Kocham i błogosławię”.
 9. Zapraszamy na jubileuszowe, ewangelizacyjne Misje Parafialne, prowadzone przez ks. Tomasza Bielińskiego od 1 do 9 czerwca. Szczegółowy plan Misji znajduje się na plakatach i zaproszeniach wyłożonych na ławkach. Bardzo prosimy o pomoc w dostarczeniu zaproszeń mieszkańcom naszej Parafii, pobierając je w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.
 10. W ramach wkładu własnego (316 tys. zł) do sfinansowania prac przystosowujących Dom Parafialny do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów, do dzisiaj, zebraliśmy 27 656,21 zł. Przypominamy o skarbonie w kościele, pod I stacją Drogi Krzyżowej i możliwości wpłat na konto parafialne z dopiskiem „winda”. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 11. W minionym tygodniu prowadziliśmy prace porządkowo – remontowe w naszej świątyni. Za ofiarowany czas i siły dziękujemy naszym Parafianom: Darkowi, Wojciechowi, Pawłowi, Jackowi, Krzysztofowi, Pawłowi, Józefowi, Jerzemu, Mariuszowi, Tomaszowi, Mariuszowi, Michałowi, Józefowi i Łukaszowi oraz naszej stałej, parafialnej ekipie troszczącej się o czystość kościoła.
 12. Dzięki władzom miasta prowadzone są prace upiększające i porządkujące teren wokół naszej świątyni – prosimy wszystkich o troskę i reagowanie na każdą sytuację mogącą zniszczyć nasze wspólne dobro.
 13. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, od poniedziałku, 27 maja prosimy o przynoszenie pociętych gałązek tui dzięki którym utworzymy kwiatowy dywan. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich uczestników procesji Bożego Ciała do wspólnego zdjęcia – po zakończonej procesji – które zostanie opublikowane w przygotowywanym albumie o naszej Parafii.
 14. W niedzielę, 16 czerwca, będziemy przeżywali jubileuszowy parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii i Klub Seniora. Wszystkich, którzy  pragną włączyć się w jej organizację prosimy o przynoszenie fantów do zakrystii lub biura parafialnego.
 15. W roku jubileuszowym planujemy pielgrzymkę do źródeł kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, od 4 do 11 października, do Paray – le – Monial oraz m.in. Paryża, Lourdes, La Salette i Ars. Szczegóły na plakatach i naszej stronie internetowej – zapisy w Biurze Parafialnym.
 16. Na uroczystą Mszę św. z okazji II rocznicy ustanowienia sanktuarium św. Rity zapraszamy w środę, na godz. 18.00 do parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Fordonie.
 17. W sobotę, o godz. 10.00, w Bydgoskiej Katedrze, ks. diakon Michał Czyż przyjmie święcenia kapłańskie, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 18. Na koncert pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, o godz. 19.30 w Sisu – Arenie, z okazji 25 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu zaprasza nasz Ks. Biskup Ordynariusz i Marszałek Województwa. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Parafialnym.
 19. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, przy ul. Sobieskiego 10, zaprasza na „Podwórkowy dzień dziecka” w najbliższą sobotę od 10.00 do 13.00. Szczegóły na plakacie
 20. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 21. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Waldemar Berendt, lat 68; † Włodzimierz Zelek, lat 70;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…