Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 12 maja A.D. 2024

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy w łączności z wieczornym nabożeństwem.
 3. W ramach przygotowań do jubileuszu 100 – lecia naszej Parafii w najbliższym tygodniu w naszym kościele prowadzone będą prace porządkowe. W związku z tym od poniedziałku do czwartku włącznie nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu a wieczorne Msze św. i nabożeństwa sprawowane będą w kaplicy w Domu Parafialnym (3 piętro).
 4. Jubileuszowe dziękczynienie za 100 lat istnienia naszej Parafii przeżyjemy w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 7 czerwca, w piątek, o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Przygotowaniem do tego wydarzenia będą Misje Parafialne, prowadzone przez ks. Tomasza Bielińskiego od 1 do 9 czerwca. Szczegółowy plan Misji znajduje się na plakatach i zaproszeniach wyłożonych na ławkach. Bardzo prosimy pomoc w dostarczeniu zaproszeń mieszkańcom naszej Parafii, pobierając je w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.
 5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, jutro, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym w Domu Parafialnym.
 6. We wtorek, po nabożeństwie majowym, odbędzie się spotkanie reaktywujące Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zapraszamy dotychczasowych członków, wszystkich zainteresowanych i chcących dołączyć do Stowarzyszenia.
 7. Próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy pełnią funkcje podczas uroczystości w środę, po nabożeństwie majowym, w kościele. Obowiązkowa próba generalna dla wszystkich kandydatów odbędzie się w poniedziałek, 20 maja, po wieczornej Mszy św. w kościele.
 8. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w 104 rocznicę urodzin Papieża Polaka, w sobotę o godz. 18.00, oraz w łączności z nabożeństwem majowym. Już dzisiaj zapraszamy na koncert „Kocham i błogosławię” z okazji 25 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy, w jubileuszową uroczystość odpustową, w piątek, 7 czerwca, o godz. 20.00.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu wolontariusze przeprowadzą kwestę na Hospicjum im Błogosławionego Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy w ramach akcji Pola Nadziei.
 10. W ramach wkładu własnego (316 tys. zł) do sfinansowania prac przystosowujących Dom Parafialny do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów, do dzisiaj, zebraliśmy 20 471,49 zł. Przypominamy o skarbonie w kościele, pod I stacją Drogi Krzyżowej i możliwości wpłat na konto parafialne z dopiskiem „winda”. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 11. W niedzielę, 16 czerwca, będziemy przeżywali nasz jubileuszowy parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędą się loterie fantowe, z których dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii i Klub Seniora. Wszystkich, którzy  pragną włączyć się w ich organizację prosimy o przynoszenie fantów do zakrystii lub biura parafialnego.
 12. W roku jubileuszowym planujemy pielgrzymkę do źródeł kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa do Paray – le – Monial oraz m.in. Paryża, Lourdes, La Salette i Ars. Szczegóły na plakatach i naszej stronie internetowej – zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. W najbliższą sobotę, o godz. 15.30, ks. Biskup udzieli posług do służby liturgicznej w naszej diecezji, również naszym Parafianom. Zapraszamy do Bydgoskiej Katedry.
 14. Diecezjalne Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach odbędą się w dniach 24 – 26 maja. Zapisy pod adresem mailowym: wml.bydgoszcz@gmail.com.
 15. Na koncert pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, o godz. 19.30 w Sisiu – Arenie, z okazji 25 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu zaprasza nasz Ks. Biskup Ordynariusz i Marszałek Województwa. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Parafialnym.
 16. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 17. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Irena Wajer, lat 73;   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…