Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna, 28 kwietnia A.D. 2024

 1. Jutro wyrusza z naszej Parafii pielgrzymka do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach, prosząc o bezpieczną drogę oraz owocnie przeżyty czas dla nich i naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Katecheza dla dorosłych, którą wygłosi ks. Adam – jutro, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 3. W środę rozpoczynamy maj – nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 4. Także w środę, wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy. Modlitwy do św. Józefa odmówimy w łączności z nabożeństwem majowym.
 5. 1 maja mija dokładnie 100 lat od erygowania naszej Parafii, za którą będziemy dziękowali w uroczystość odpustową 7 czerwca, o godz. 17.00.
 6. Z racji przypadającego w czwartek Święta Flagi Narodowej oraz piątkowej Uroczystości NMP Królowej Polski zachęcamy do wywieszenia flag.
 7. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, modlitwy powołaniowe odmówimy w łączności z nabożeństwem majowym.
 8. 3 maja Msze św. o godz. 7.30, 9.00 w klasycznym Rycie Rzymskim, 10.30 – Suma w intencji Ojczyzny oraz o 18.00. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną a o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo pierwszosobotnie, w czasie którego różaniec poprowadzą Wojownicy Maryi, a następnie wyruszą ulicami miasta z modlitwą różańcową na Stary Rynek.
 10. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.15 błogosławieństwo dzieci, które urodziły się w maju ubiegłego roku.
 11. W nadchodzącym tygodniu biura Parafialne i Cmentarne czynne będą tylko w poniedziałek i wtorek.
 12. W ramach wkładu własnego (316 tys. zł) do sfinansowania prac przystosowujących Dom Parafialny do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów, do dzisiaj, zebraliśmy 19 744,97 zł. Przypominamy o skarbonie w kościele, pod I stacją Drogi Krzyżowej i możliwości wpłat na konto parafialne z dopiskiem „winda”. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 13. W ramach przygotowań do 100 – lecia Parafii, dzięki władzom naszego miasta, w ostatnim czasie wymienione zostało oświetlenie wokół kościoła oraz prowadzone są prace na terenach zielonych.
 14. W niedzielę, 16 czerwca, będziemy przeżywali nasz jubileuszowy parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędą się loterie fantowe, z których dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii i Klub Seniora.  Wszystkich, którzy  pragną włączyć się w ich organizację prosimy o przynoszenie fantów do zakrystii lub biura parafialnego.
 15. W roku jubileuszowym planujemy pielgrzymkę do źródeł kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa do Paray – le – Monial oraz m.in. Paryża, Lourdes, La Salette i Ars. Szczegóły na plakatach i naszej stronie internetowej – zapisy w Biurze Parafialnym.
 16. Koło Misyjne dziękuje za uczestnictwo w loterii misyjnej w ubiegłą niedzielę – zebrano 2 400 zł, które zostaną przekazane misjonarzom.
 17. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 18. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na maj.
 19. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Agnieszka Kruszyńska, lat 38; † Michał Białecki, lat 43; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…