Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Wielkanocna, 21 kwietnia A.D. 2024

 1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza obchodzimy Światowy dzień modlitw o powołania – módlmy się o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w Diecezji Bydgoskiej a szczególnie w naszej Parafii. Tej intencji poświęcony będzie cały nadchodzący tydzień – pod hasłem Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie, w rozeznawaniu powołania.
 2. Dzisiaj także odbywają się w Domu Parafialnym pokazy „Ostatniej Wieczerzy VR” w ramach „Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości”. Specjalna technologia nagrywania umożliwia oglądanie obrazu w 360 stopniach. Daje to wrażenie uczestnictwa w wydarzeniach sprzed dwóch tysięcy lat.
 3. Zapraszamy do udziału w tradycyjnej loterii misyjnej, która odbywa się dzisiaj w naszej Parafii – każdy los wygrywa! Dochód z loterii przeznaczony jest na wsparcie misjonarzy.
 4. Katecheza dla dorosłych, którą wygłosi ks. Adam – w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 5. Próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w środę, po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa!
 6. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem św. Gemmy podczas wieczornej Mszy św. i nabożeństwa.
 7. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie oraz do Białegostoku, Supraśla, Kruszynian, Sokółki, Wigier, Kowna, Szydłowa, Szawle i Trok od 29 kwietnia do 5 maja. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach – zapisy w Biurze Parafialnym – jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 8. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na budowę windy oraz prace modernizacyjne w Domu Parafialnym, w wysokości 315 tys. zł. Wkład finansowy Parafii wynosi 316 tys. zł. Z zebranej składki, ze specjalnej skarbony w kościele pod I stacją Drogi Krzyżowej i konta parafialnego (z dopiskiem „winda”) uzbieraliśmy  18 114,37 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary i zapraszamy do dalszej wspólnej troski o nasze parafialne dobro. W ostatnim czasie na naszym cmentarzu zostały wycięte trzy, zagrażające bezpieczeństwu, topole a także rozpoczęliśmy prace remontowe głównej bramy wjazdowej. Przed zbliżającymi się misjami pracom renowacyjnym poddawany jest krzyż misyjny oraz odnowiony został jeden z kielichów mszalnych.
 9. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film pt. „Czerwone maki”, opowiadający historię bitwy pod Monte Cassino. Projekcja we wtorek, 7 maja, w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 10. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 11. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z Triduum i Okresu Wielkanocnego w naszej Parafii.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Eugenia Królikowska, lat 92; † Maciej Jakimów, lat 41; † Jerzy Stalkowski, lat 72; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…