Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna, 14 kwietnia A.D. 2024

 1. Dzisiaj rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i Bliźnimi w Kościele” – w ramach obchodów tego tygodnia wspólnota Sursum Corda zaprasza na spotkanie biblijne pt. „Ewangelie – jak powstały i do kogo są skierowane?”, które poprowadzi ks. dr Rafał Muzolf w środę, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym. A na zakończenie będziemy gościli ks. Mirosława Jasińskiego, biblistę z Gniezna a także odbędą się u nas pokazy „Ostatniej Wieczerzy VR” w ramach „Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości”. Specjalna technologia nagrywania umożliwia oglądanie obrazu w 360 stopniach. Daje to wrażenie uczestnictwa w wydarzeniach sprzed dwóch tysięcy lat. Minimalny wiek uczestników to 13 lat. Rezerwacja na pokaz na konkretną godzinę między 10.00 a 16.30 (co pół godziny) można dokonać na stronie www.miejsceslowa.pl 
 2. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy i wszystkich sympatyków kolei zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 3. Także jutro spotykają się rodzice dzieci pierwszokomunijnych – początek Mszą św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek, jak w każdy 18 dzień miesiąca po wieczornej Mszy św. zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 5. Wspólnota Ogród Chwały zaprasza na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie w piątek, po wieczornej Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odbędzie się tradycyjna loteria misyjna. Dochód z loterii (każdy los wygrywa!) przeznaczony będzie na pomoc misjonarzom.
 7. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie oraz do Białegostoku, Supraśla, Kruszynian, Sokółki, Wigier, Kowna, Szydłowa, Szawle i Trok od 29 kwietnia do 5 maja. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach – zapisy w Biurze Parafialnym.
 8. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na budowę windy oraz prace modernizacyjne w Domu Parafialnym, w wysokości 315 tys. zł. Wkład finansowy Parafii wynosi 316 tys. zł. Ofiary na ten cel prosimy składać do specjalnej skarbony obok obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz na koto parafialne z dopiskiem „winda”. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.
 9. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 10. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Jan Urbaniak, lat 81; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…